Сполучені Штати Амерки беруть участь у дипломатичній роботі щодо деескалації конфлікту між Азербайджаном і Вірменією.
У врегулюванні візьме участь державний секретар США Ентоні Блінкен, повідомили Reuters. Сьогодні стало відомо, що президент Азербайджану Ільхам Алієв поговорив телефоном із Блінкеном.
Алієв назвав єдину умову закінчення військової операції в Нагірному Карабаху. За його словами, формування збройних сил Вірменії мають бути роззброєні.
Блінкен зателефонував Алієву вчора.
Президент Азербайджану сказав про установку диверсійно-розвідувальними групами вірменських військових формувань у Карабаському регіоні мін з метою терору. Внаслідок чого, за його словами, загинули цивільні та співробітники поліції.
Також сказав про обстріл підрозділів армії Азербайджану з мінометів та різнокаліберної стрілецької зброї.
Алієв заявив про цілеспрямовані провокації з боку Вірменії проти суверенітету Азербайджану. Для припинення провокацій Азербайджан розпочав антитерористичні заходи у регіоні.
Блінкен висловив стурбованість ситуацією, що склалася. Закликав до досягнення припинення вогню і заявив, що США підтримують прямий діалог між Баку і представниками вірменських жителів, які проживають у Карабаському регіоні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Американські аналітики прокоментували бойові дії у Нагірному Карабасі
Високопоставлений представник Держдепу сказав, що США підтримуватимуть зв'язок з усіма сторонами конфлікту, повідомили Reuters.
Карабах, гірська місцевість у регіоні Південного Кавказу, є міжнародно визнаною територією Азербайджану. Її населяють етнічні вірмени.
19 вересня Азербайджан оголосив про антитерористичні заходи локального характеру у Нагірному Карабасі. Азербайджан вимагає від Вірменії вивести війська з Нагірного Карабаху.
У столиці Вірменії Єревані відбулися масові протести біля будівлі уряду.
Коментарі