Російська держкомісія назвала можливу причину аварії "Союз-ФГ" на Байконурі 11 жовтня. Основна версія – аварії – технічні відмови, а не навмисне пошкодження.
"Серед можливих версій розглядається відмова центрального датчика. Попередньо, один з бічних блоків першого ступеня зіткнувся з центральним блоком через те, що пірозамок не спрацював і не відкрив кришку реактивного сопла бака окислювача, з допомогою якого бічний блок повинен відділитися від центрального блоку. Це могло статися через відсутність команди, бо датчик, що фіксує вихід верхівки бічного блоку, міг бути пошкоджений і не спрацювати", - повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на власні джерела.
Розглядають версії інших несправностей – самого піропатрона або погане кріплення блоків ракети.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З'явилися кадри з місця приземлення капсули "Союза"
"Якщо причина виявиться в датчику, то треба перевірити повний цикл етапів складання ракети на Байконурі. Потенційно при складанні він міг отримати ушкодження і не спрацювати, однак датчик міг поступити в несправному вигляді і від субпідрядника, однак тоді контроль на заводі він би навряд чи пройшов. Можливо, через погане кріплення при відділенні блоків другої ступені один з них міг зачепити центральний блок, чим викликав аварію", - сказав співрозмовник агентства.
Таким чином, друга ступінь втратила орієнтацію, спрацювало аварійне вимкнення двигунів другого ступеня. Корабель відокремився від неї, розділився на відсіки, потім спрацював аварійний парашут.
11 жовтня в Казахстані після запуску ракети "Союз" з космодрому Байконур сталася "аварія носія". На борт МКС повинні були відправитися американський астронавт Тайлер Хейг і російський космонавт Олексій Овчінін. Все було готове до зльоту, і ракета відірвалася від землі, однак сталася аварійна ситуація – друга ступінь ракети втратила орієнтацію і двигуни вимкнулися. Екіпаж в аварійній капсулі відокремився від корабля і приземлився. Обидва космонавта вижили і не потребували медичної допомоги.
Коментарі