Ексклюзиви
понеділок, 16 березня 2026 08:16

Атака на Новодністровську ГЕС спричинила екологічну загрозу для Молдови

Атака на Новодністровську ГЕС спричинила екологічну загрозу для Молдови
Санду заявила про розлив нафти у річці Дністер. Фото: pixabay.com

Російська атака на Новодністровську гідроелектростанцію в Україні призвела до виникнення екологічної загрози для річки Дністер та може вплинути на водопостачання Молдови.

Наслідки удару по об'єкту в Чернівецькій області, що стався 7 березня, вже спричинили розлив пально-мастильних матеріалів у воду. Про це написала президентка Молдови Майя Санду.

"Атака Росії на Новодністровську гідроелектростанцію в Україні призвела до розливу нафти в річку Дністер", - зазначила вона.

Глава держави підкреслила, що інцидент загрожує водопостачанню країни. Влада оголосила екологічну тривогу та вживає заходів для захисту населення. За словами Санду, повну відповідальність за те, що трапилося, несе Росія.

"Ми оголосили екологічну тривогу і діємо для захисту нашого народу", - наголосила глава держави.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У РНБО попередили про масштабний обстріл

Після обстрілу фахівці виявили у воді сліди технічних мастил. За попередніми даними Міністерства енергетики, захисту довкілля та сільського господарства України, забруднення може бути пов'язане з витоком ракетного палива. Потоки забрудненої води поширилися вниз за течією Дністра, зокрема їх зафіксували в районі молдавського села Наславча.

"Росія несе повну відповідальність", - підкреслила Санду.

Уряд Молдови вже звернувся за підтримкою до Європейського Союзу. Про це повідомив прем'єр-міністр країни Александру Мунтяну. Також Україна і Молдова домовилися спільно закликати міжнародні організації засудити дії Росії, які призвели до пошкодження інфраструктури та забруднення річки.

У ніч проти 13 березня противник атакував балістичною ракетою "Іскандер-М", а також 126 ударними БПЛА типу Shahed, "Гербера", "Італмас" та безпілотниками інших типів, близько 80 із них - "Шахеди". Станом на 08:00, протиповітряною обороною збито/подавлено 117 ворожих БПЛА. Зафіксовано влучання балістичної ракети та восьми ударних БПЛА на семи локаціях, а також падіння збитих (уламки) на п'яти локаціях.
Зараз ви читаєте новину «Атака на Новодністровську ГЕС спричинила екологічну загрозу для Молдови». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути