
Археологи виявили давнє поселення на пагорбі Градіште біля села Црнобукі в Північній Македонії.
Його історія сягає 360 року до нашої ери, передає Arkeonews.
Раніше вважалося, що тут розташовувався лише військовий форпост, зведений для захисту від римських вторгнень. Однак нові артефакти свідчать про існування розвиненого міста з активним культурним та економічним життям.
Дослідження проводять науковці Каліфорнійського політехнічного університету Гумбольдта спільно з Інститутом і музеєм Бітоли. Вони встановили, що акрополь Градіште займає щонайменше 28 тис. кв м.
Серед знахідок - кам'яні сокири, монети, театральний глиняний квиток, ігрові фішки, кераміка та знаряддя для текстильного виробництва.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи виявили невідоме античне місто
Справжньою сенсацією стала монета, викарбувана за життя Александра Македонського. Це може свідчити, що місцевість була заселена ще в бронзовому віці.
Відкриття змінює уявлення про історію Північної Македонії. Градіште було частиною важливого торгівельного маршруту до Константинополя. Існує ймовірність, що ним свого часу подорожували такі історичні особистості, як Октавіан та Агріппа, прямувавши на битву при Акції проти Клеопатри та Марка Антонія.
Деякі дослідники припускають, що знайдене поселення могло бути загубленою столицею давнього царства Лінкестида, яке виникло у VII столітті до нашої ери.
Львівські археологи знайшли фрагмент муру Високого Замку. Науковці припускають, що це мур XIV століття. Розкопки розпочали на замовлення ЛКП "Зелений Львів" перед будівництвом канатної дороги.
Коментарі