Маленький космос у центрі Києва. У день космонавтики PinchukArtCentre відкрив для публіки виставку однієї із найвідоміших японських художниць. Містика, історія і новітні технології знову здивують відвідувачів центру сучасного мистецтва. Тут можна доторкнутися до інопланетян і побачити, як зірки згоряють у атмосфері.
Художниця-фантастка Маріко Морі заглядає у минуле і майбутнє і закликає не боятися незрозумілого.
Це її перша експозиція у Східній Європі. На виставці представлені роботи, створені впродовж останніх 15 років, - фотографія, живопис, скульптура і інсталяції.
Виставка, яку художниця привезла в Київ, – найповніша з усіх, представлених у Європі.
Маріко – культова японська художниця. Живе у Нью-Йорку. Переговори про приїзд до Києва тривали кілька місяців. Експозицію сто людей із різних країн світу монтували аж 5 тижнів. Усі експонати – із прихованим змістом.
Крістіна Цветанов-Паркінг, директор виставки: "Камені символізують доісторичні часи. У всьому світі є скульптури, які робили наші пращури, і ніхто достеменно не знає навіщо. Маріко фотографувала їх і в такий спосіб хотіла поєднати минуле, сучасне, майбутнє".
Роботи Маріко Морі - це перетин і поєднання східної міфології і західної культури. У них відчувається дивовижний синтез сучасної поп-культури, моди, дизайну, музики, традиційної японською манга, буддизму, релігії синто і наукової фантастики.
Художниця працює в багатьох жанрах: живопис, фотографії, 3D-відео, скульптури, інсталяції і перфоманс.
Експозиція "Єднання" (Oneness) отримала свою назву від роботи, створеної японською художницею в 2003 році після теракту 11 вересня, 2001 в Нью-Йорку, вона вже належить PinchukArtCentre.
Інтерактивна інсталяція являє собою 6 інопланетян заввишки в 1 метр, що узялися за руки і стоять у колі, закликаючи землян подолати бар"єр одвічного страху перед незвіданим.
Якщо обняти одного з цих симпатичних прибульців, у нього "спалахнуть" очі і почне битися серце.
Вхід на виставку вільний і єдина платна інсталяція – Вейв Уфо. Уперше її представили на 51 Венеційському бієнале. Усередину капсули одночасно може зайти троє. Люди з датчиками на лобі лягатимуть у коло і на моніторі спостерігатимуть, які дивні картини може створити їхній мозок.
Збір від квитків піде на благодійність. Організатори кажуть, це ще дасть змогу уникнути черг і натовпів
Фото Reuters
Коментарі