Кількість порушень повітряного простору Японії військовими літаками Китаю і Росії різко збільшилась. Також фіксується активізація інших військових дій цих двох країн навколо японських островів.
Уряд Японії занепокоєний, повідомив міністр оборони Японії Мінору Кіхара, на пресконференції в Токіо, пише Kyodo News, передає Gazeta.ua.
"Ми дуже стурбовані, у нас є сильне відчуття кризи через ті випадки, що сталися послідовно протягом такого короткого періоду у морі та в повітряному просторі навколо нашої країни", - заявив міністр.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лідери США, Індії, Японії та Австралії зробили заяву про війну в Україні
Російський військовий патрульний літак тричі вторгався в повітряний простір Японії над Японським морем на північ від Хоккайдо, через що Повітряні сили самооборони країни вимушені були підіймати в повітря винищувачі та вперше в історії запустити сигнальну ракету в бік російського повітряного судна.
Лише за останні дві доби загалом вісім китайських і російських бойових кораблів разом пройшли через протоку Соя між Хоккайдо і Сахаліном під час переходу з Японського моря в Охотське.
"Японія продовжуватиме стежити за військовими діями Китаю і Росії з підвищеною увагою і вживатиме необхідних заходів реагування на них", - наголосив Кіхара.
Із 13:00 до 15:00 23 вересня російський військовий патрульний літак Іл-38 тричі порушив повітряний простір Японії поблизу острова Ребун у префектурі Хоккайдо.
Міноборони Японії наказало підняти у повітря винищувачі Повітряних сил самооборони. Вони використали для російського Іл-38 попереджувальний сигнал - запустили пристрій під назвою факел, який випромінює світло і тепло.
Міністерство оборони Японії у понеділок, 26 серпня, вперше в історії заявило про вторгнення військового літака Китаю у повітряний простір країни.
У японському оборонному відомстві повідомили, що літак-розвідник Y-9 ВПС Китаю близько 11:29 увійшов у повітряний простір Японії над водами Східнокитайського моря неподалік островів Дандзьо (Danjo Islands) у південно-західній префектурі Нагасакі.
Після приблизно двох хвилин польоту китайський розвідувальний літак залишив повітряний простір сусідньої країни.
Коментарі