
Спів птахів корисний для психічного здоров'я.
Такого висновку дійшли британські вчені із Королівського коледжу Лондона, пише The Guardian.
Науковці провели масштабне спостереження за впливом пернатих на емоційне здоров'я людей. Для відстеження настрою учасників дослідження під час прогулянок використовували програму Urban Mind
У дослідженні взяли участь приблизно 1,3 тис. осіб із, зокрема, Великої Британії, Сполучених Штатів Америки, Австралії та Китаю.
З'ясувалося, що середні показники психічного добробуту підвищувалися, коли люди бачили або чули птахів. Це стосувалося і учасників, у яких раніше була діагностована депресія.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Крила нагадують літаки-винищувачі: вчені розповіли про найшвидшого птаха на Землі
"Нам необхідно створювати та підтримувати середовище, особливо міське, де птахам буде комфортно. Для цього потрібно саджати більше рослин, зокрема дерев", – заявила професорка Королівського коледжу Лондона Андреа Мечеллі.
Вона наголосила, що спів був корисним і для людей із порушеннями психічного здоров'я, що може бути перспективним для їхнього лікування в майбутньому.
Автор "Путівник зі співу птахів" Королівського товариства захисту птахів Адріан Томас зазначив, що результати дослідження підтвердили його власні висновки про користь співу пернатих.
"Це закладено десь глибоко в нашій душі. І навіває думки про весну та приємні зміни… Ми повинні впоратися з нинішньою природною кризою і зробити так, щоб природа не замовкла", – сказав він.
Життя в умовах постійного стресу й напруги дається взнаки. Людська психіка перенапружується, виникає хронічна втома, дратівливість, складність контролювати емоції тощо.
Накопичувати й консервувати в собі напруження шкідливо для здоров'я. Важливо навчитися позбуватися цього "вантажу". За посиланням – 10 технік від психологині, які допоможуть екологічно випустити пар та заспокоїтися.
Коментарі