Усе більше країн Африки й загалом так званого регіону Глобального Півдня усвідомлюють, що співпраця з країною-агресоркою Російською Федерацією не відповідає їхнім інтересам через перетворення Кремлем їжі на зброю, а також наслідки розв'язаної ним війни в Україні.
Про це на брифінгу заявив координатор Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі, повідомив "Укрінформ".
Лише минулого тижня багато лідерів африканських країн відмовилися прилетіти на саміт Африка-Росія, нагадав Кірбі.
"Вони усвідомлюють, що стали жертвами його (президента РФ Володимира Путіна. – Gazeta.ua) безрозсудного рішення вийти із "зернової угоди". Вони усвідомлюють, що продовольча нестабільність, голод, загальна нестабільність, яку вони відчувають на багатьох рівнях, значною мірою пов'язана з війною, яку він веде в Україні", – сказав американський посадовець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кулеба пояснив, як треба судити Путіна
"По всьому континенту й на так званому Глобальному Півдні дедалі більше країн усвідомлюють, що партнерство з Росією насправді не в їхніх інтересах і не в інтересах їхніх народів – і це стає дедалі більш очевидним", – заявив Кірбі.
Наприкінці липня президент ПАР Сиріл Рамафоса закликав РФ відновити участь у "зерновій угоді" для експорту українського зерна.
Наслідки російської агресії в Україні посилять відсутність продовольчої безпеки в країнах Африки щонайменше на наступні два роки, сказали у британській розвідці.
Коментарі