— За п'ять років у Вінниці закрили п'ять ринків — Алі-Баба на Коцюбинського, на вулиці Некрасова, Тімірязєва і Шмідта й перед Центральним ринком, — каже 51-річна Алла Алєксєнцева, голова регіональної ради підприємців. — Остання крапля — закриття оптового продуктового біля залізничного вокзалу. На його місці розвантажуватимуть вагони. Підприємцям запропонували йти на ринки Маки на колишньому електротехнічному заводі та Муніципальний.
Щодня підприємці за місце сплачують 30 грн.
— Більшість знову вийде торгувати на стихійні ринки, там платити за місце не треба, — говорить підприємець 59-річна Галина Шевчук. Її вигнали з Привокзального, тепер торгує фруктами на тролейбусній зупинці. — А як влада буде тиснути й далі, підприємці вийдуть на мітинг протесту. Базари у Вінниці не щезнуть. Торгові центри, які понастраювали замість ринків, пустують. Бо оренда там дорога, а ціни скажені. В мене знайомий пішов торгувати в один торговий центр. За оренду вивалив 3 тищі в місяць, а нічого не продав.
Галина Шевчук пригадує, стихійна торгівля з'явилася на початку 1990-х.
— Спочатку на зупинках стояли по двоє-троє торгашів з дрібним товаром. За п'ять років так звані "п'ятачки" перетворилися в повноцінні ринки.
Коментарі