Мітинг на підтримку Грузії відбувся минулої п"ятниці на пл. Театральній у Вінниці. На нього прийшли з 80 людей. Ініціювала акцію громадська організація "Подільський майдан".
На пересувному екрані організатори транслюють відеоролики подій у Грузії: військові сутички, виступ президента Саакашвілі на площі, шпиталі в підвалах. Біля сходів двоє дівчат із різнокольорових свічок викладають слово "Грузія". Серед натовпу ще одна дівчина роздає листівки із текстом пісні про Тбілісі. Лунає грузинська музика. Люди ходять із прапорцями Грузії.
— Я підтримую грузинський народ, — каже 23-річна Валентина Лотоцька, член молодіжної громадської організації "Наше Поділля". — Ми показуємо місту свою позицію. Невідомо, що чекає ще Україну.
Директор обласної грузинської громади "Арго" Мераб Нарсіа, 47 років, каже, що в Грузії біля міста Поті живе його рідний брат.
— Ми із ним зізвонюємося кожного дня, — каже чоловік. — Учора телефонував, а вони саме біжать кудись у ліс. "Ми позакривали свої будинки та втікаємо, бо треба дітей сховати", — казав брат.
Поряд розгоряється суперечка. Чоловік-українець сперечається із грузином середніх років. Останній тримає за руку двох хлопчиків-близнюків років шести. У дітей у руках прапорці Грузії. Біля чоловіків збирається юрба.
— Якщо ви все так знаєте, то розкажіть мені динаміку подій, — російською голосно говорить українець, який назвав себе Олексієм. — Розкажіть як Росія вводила в Грузію свої війська. Ви ж кажете, що це Росія напала перша.
Грузин оглядається по сторонах.
— Я не розумію чого ви з мене хочете, — каже він. — Давайте відійдемо, поговоримо.
— А чого я з вами повинен кудись іти? Давайте розберемося тут.
До грузина підбігають друзі та відводять його в бік. Олексій переключає увагу на журналістів.
До юрби підходять організатори, просять відійти. Люди обурюються та сперечаються.
Запалюють свічки, з яких викладено слово "Грузія". Біля них лежить букет червоних троянд. Юнак зі сцени коротко розповідає про мету акції. Люди слухають і дивляться на екран. Суперечка затихає повністю. Олексій розчиняється в юрбі. Мітинг закінчується за 2 години. Розплавнені свічки залишаються.
На території області живуть приблизно 410 грузинських сімей, наводить дані організація "Арго".
Коментарі