четвер, 10 червня 2010 20:39

"Приїжджаємо, а там голі стіни — ні меблів, ні холодильничка"

Автор: фото: Валентина МУРАХОВСЬКА
  Володимир Матола у зйомній вінницькій квартирі комп’ютер поставив на підлозі, бо помешкання має 12 квадратних метрів. З іншого боку стоїть розкладений диван, який займає половину кімнати. За квартиру платить 800 гривень
Володимир Матола у зйомній вінницькій квартирі комп’ютер поставив на підлозі, бо помешкання має 12 квадратних метрів. З іншого боку стоїть розкладений диван, який займає половину кімнати. За квартиру платить 800 гривень

"Від гайсинських цін я в шоці. Невже тут такі зарплати високі, шо можуть за квартиру платити по 800 гривень?" — обурюється 32-річна Людмила Васильченко.

Цьогоріч вона з чоловіком повернулася до рідного міста з Києва, де жила останні сім років.

— Вирішили осісти в провінції, — Людмила кладе руку на живіт, вона на сьомому місяці вагітності. Мають іще доньку 7-річну Вікторію. — Купили недобудований будинок, хочемо підвести газ, воду, зробити ремонт і потроху обживатися. Нам уже не по 20 років, щоб Києвом мєтаться.

На час ремонту подружжя вирішило винайняти квартиру:

— Подзвонили по оголошенню про здачу частини будинку. Приїжджаємо, а там голі стіни — ні меблів, ні якогось манюсінького холодильничка, ще й від центру дуже далеко. І хазяї просять 800 гривень. Та ми в Києві, в новому домі на Осокорках, знімали кімнату площею 20 квадратних метрів із меблями і окремим санвузлом за такі ж гроші. Знайшли інше оголошення: за двокімнатну квартиру по центральній вулиці теж хотіли 800 гривень, і за комунальні послуги треба було окремо платити. Зараз тіснимося в хаті з моїми батьками і сім"єю молодшої сестри.

Подруга Людмили Васильченко винаймає двокімнатку по вул. Тімірязєва в Гайсині за 550 грн. Вважає, їй пощастило.

— А ми у знакомої квартиру знімаємо, платимо всього 200 гривень, — хвалиться 22-річна Тетяна Тимчишина. — Мені дуже нравиться — дворік акуратненький, через дорогу школа, поряд дитячий садок.

У місцевому агентстві нерухомості погоджуються, що в Гайсині зависокі ціни як на оренду житла, так і на купівлю.

— Вони в нас на рівні Вінниці й навіть Одеси, — говорить працівниця агентства, прізвища не називає. — Трикімнатна квартира коштує 35–60 тисяч доларів. Будинки в нових мікрорайонах є й по 120 тисяч. Але, може, Гайсин того вартий. Адже наше місто в центрі області, через нього проходять міждержавні шляхи на Одесу, Київ, Ужгород.

Орендувати квартиру в селищі Брацлав Немирівського району в середньому коштує 200 грн, у райцентрі Тростянець — 350, Ладижині — 600 грн, Могилеві-Подільському, Барі та Шаргороді від 700 грн. У Хмільнику однокімнатки здають від 1000 грн. Найбільше їх винаймають улітку, коли відпочивальники приїжджають на курорт.

— Купують у санаторії курсівку і знімають однокімнатну квартиру, — говорить місцевий рієлтор Олег Зонов. — Приватний сектор попитом у нас не користується.

Однокімнатку у Вінниці можна орендувати за 1200 грн.

— Останнім часом стали популярними дво- та трикімнатні квартири, — розповідає рієлтор агентства "Світ нерухомості" Надія Лаврова, 25 років. — Приходять дві сім"ї, просять підшукати двокімнатну квартиру, розселяються кожна в своїй кімнаті. Так виходить дешевше. Але зручно сім"ям без дітей.

Ціни в нас на рівні Вінниці й навіть Одеси

Олена та Артур Семенчуки з Вінниці на літо переїхали в орендований дачний будинок у селі Селище Тиврівського району.

— Узимку живемо з батьками у квартирі, а на літо перебираємося в дачні будинки, які шукаємо за оголошеннями. У нас двоє дітей, улітку вони цілий день на свіжому повітрі. Цього року щомісяця за дачний будинок платимо 700 гривень. У ньому три кімнати, туалет надворі. Вода з колодязя. Уже облаштували для себе літній душ. Господарі дозволили користуватися частиною городу. Посадили зелень, картошку, помідори. Плануємо пробути тут до кінця жовтня. А тоді знов у Вінницю.

Середня зарплата у Гайсині — 1000 грн, Хмільнику й Могилеві-Подільському — 1200, Барі — 1250 грн, Вінниці — 1641.

Зараз ви читаєте новину «"Приїжджаємо, а там голі стіни — ні меблів, ні холодильничка"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути