Минулого тижня працівники управління у справах туризму Вінницької міськради перевіряли перевізників, що доправляють людей на море.
— До міськради надійшло багато скарг від вінничан, що перевізники обіцяють комфортабельні автобуси. А везуть незручними міні-бусами, — каже начальник управління Руслан Анфілов, 37 років. — У міськраді зареєстровано лише 36 перевізників, а на площі перед автовокзалом їх удвічі більше. Коли ми прийшли з перевіркою, ті хто не мають ліцензії, схопили свої речі і стали тікати.
36-річна Олеся Опришко тиждень тому із сином Єгором повернулися з відпочинку із села Міжводне. Хоче судитися із підприємцем.
— Замість "Неоплану" ми поїхали незручним бусиком "Спрінтер". Там сидіння не відкидаються, у салоні замість кондиціонера стояв вентилятор, що обдував лише передні місця. Замість 12 годин дороги ми ледь приїхали через 18, бо у водія перегрівався мотор, — розповідає Олеся. — У приватному секторі не було тих умов, які показували на фото. Замість дерев'яних ліжок — старі кроваті із сітками, посуду на кухні не було. Замість 10 днів ми ледь добули сім.
Руслан Анфілов радить зі скаргами звертатися на "гарячу лінію" міськвиконкому 0(432) 59 52 82.
— Але відшкодування за умови проживання вона не отримає. Підприємцю лише випишуть штраф за неналежний автобус, — пояснює Руслан Анфілов.— Підприємці, які пропонують послуги біля Центрального вінницького автовокзалу, не мають права бронювати номерів. Вони лише показують, в яких умовах можна було б жити.
19 липня о 10.00 навпроти Центрального автовокзалу перевізники встановлюють парасольки від сонця. 53-річна Галина Шевченко пропонує відпочинок у кримських селах Міжводне, Чорноморське та Штормове. Жінка показує фото кімнат у приватному секторі.
— За 100 гривень можна зняти номер з двома ліжками і тумбочками, з душем і туалєтом на кілька номерів, — пояснює. — Є гарний пляж, кругом пісочок. Можна з харчуванням або без. Є кухня, посуда, рядом базарчик.
За дорогу з Вінниці до Криму перевізники беруть 450 грн. Відправляються з Вінниці кожні три дні. Дорогою забирають людей із Гайсина та Умані Знижки роблять лише дітям до 6 років — 100 грн на проїзд і 50% за житло.
— Людей мало їде, автобуси пусті, — каже Шевченко. — Шукають чим подешевше, а потім жаліються.
Жінка третій рік продає квитки на море. Каже, у пік сезону щодня записуються 15–20 людей. Щомісяця продавці отримують 1,7 тис. грн зарплати. На морі не були.
Коментарі
1