В області 44 тисячі хворих на рак, щороку їх на шість тисяч осіб більшає.
— Торік почали їздити по районах, обстежувати людей у селах та райцентрах, — каже головний лікар Вінницького обласного онкодиспансеру 65-річний Петро Одарченко. — Із собою возимо наш апарат УЗІ і пересувний мамограф. Так виявляємо ранні стадії раку. Проводимо різні акції. Зараз безкоштовно обстежуємо населення на рак шкіри. Найчастіше такий тип недуги мають у Могилів-Подільському районі. Торік по області виявили 100 нових випадків патологій, пов'язаних із раком шкіри. Ми розробили анкету, чому хворі не звертаються до онкодиспансеру. Її заповнювали анонімно. Здивувало, що люди бояться йти до медиків.
У селі Джурин Шаргородського району 10 людей померли від цієї недуги. Місцеві кажуть, основна причина захворюваності — сховище хімічних відходів за селом. Там щоранку піднімається густий туман, а коли вітер дме від лісу, сохне в горлі й постійно хочеться кашляти.
— Хворих у Шаргородському районі справді побільшало. Той склад хімікатів впливає на здоров'я не тільки людей, а й тварин. Знаю, що корови з цього села мають підвищений вміст лейкози в молоці, пити його не можна.
З яких районів звертаються найбільше?
— Із Вінницького, бо близько їхати. Торік побільшало хворих у Ладижині й Могилів-Подільському районі. Причини ніхто не може пояснити.
На що частіше хворіють чоловіки, жінки?
— У жінок на першому місці — рак молочної залози. Далі уже рак шкіри, тіла матки, шийки матки та шлунка. Серед чоловіків найпоширенішим є рак легенів.
Якісно в районах області надають меддопомогу?
— Районні лікарі лише ведуть облік хворих. На обстеження радимо їхати до нас. Направлення в онкодиспансер не потрібно.
Коментарі