— Давай поїдемо в суботу в зоопарк, — пропонує подрузі телефоном жителька райцентру Гайсин Ольга Татарчук, 25 років. — Та ти шо, не чула, що в нас звіринець відкрили? За лісництвом "Дубок", із правого боку як на Умань їхати. Ми з малими і Сашкою вже їздили туди. Стільки різних тварин — тигр, ведмеді, леопарди, лев із левенятами, птахів узагалі повно. Правда, видно, шо ще не закінчили стройку, але все одно прикольно. Тепер є куди дітей повести.
Звіринець у червні 2011-го в лісі поблизу траси Гайсин — Умань відкрив місцевий ветеринар 31-річний Олександр Попович. У відкритих вольєрах близько 20 тварин: павичі, віслюки, косулі, олені, верблюд, тибетський як. Є тигр, три леопарди і 5-місячне левеня Тайсон. Нещодавно привезли місячне левеня Ніку, воно розміром із дорослого кота. При вході стоїть клітка з мавпою. Над нею схилилися дві жінки і штурхають тварину палицею.
— Віддай телефон, мавпочко, — просить жінка. — Ти мені мобільний, а я тобі пряничок. Шо, не хочеш? От заразо. Оце буде шо згадати: пішла в зоопарк, а мавпа телефон украла. Кажуть, в одного чоловіка вона висмикнула з руки 50 гривень і порвала.
За вхід у зоопарк беруть 10 грн. У вартість входить корм для травоїдних.
— Страусів годувати найекстремальніше, — сміється 23-річний Артем Вазонюк із Гайсина. — Зато осли з сусідньої огорожі їх тільки січуть, щоб скубнути за хвоста. Навєрно, вже багатенько страусиного пір'я наїлися.
— Зоопарк — це моя дитяча мрія, — каже Олександр Попович. — Закінчив факультет ветмедицини Білоцерківського аграрного університету, деякий час лікував тварин у Франції. Потім приїхав до батьків у Гайсин, працював тут на першій в області страусячій фермі. Тут ще більше захотів створити звіринець. Облагроліс виділив в оренду на 49 років 1,3 гектара лісу.
— Мрію зробити так, щоб відвідувачі могли погладити, погратися з тваринами, — продовжує. — Усі вони вже в третьому-четвертому поколіннях вирощені в неволі й без турботи людини не виживуть. Цирки не можуть утримувати тварин, які погано піддаються дресируванню або вже не можуть виступати за віком. Продають нам дешевше чи дарують.
Коментарі