На Вінниччині завершують збирати цукровий буряк. Зі 102 тис. га залишилося ще 3 тис. Валерій Темрєнко, директор господарства "Колос" Тростянецького району на Вінниччині, каже, наступного року буряки сіяти буде невигідно.
— Нині наш капустянський завод має свої буряки. Мої ж він не приймає. Що мав під боком продати, то мушу везти далі. То хіба мені це вигідно? — обурюється директор. — Лучче посію ріпак чи соняшник, вони хоч дорожчі, але збут на них хороший.
На 50 га менше буряків посіють весною в селі Радівка Калинівського району. Цього року вони теж скоротили посіви в порівняні з минулим.
— Бардак із цими буряками. Великі затрати несем, а віддачі немає. З нами завод розраховується цукром. А ми ще торішній цукор не збули, — скаржиться директор господарства "Радівське" Анатолій Пачевський.
Пачевський планує посіяти кукурудзу, ячмінь та ріпак.
— У нас є тварини, будуть для них корма. Та й культури ці більш прибуткові, — каже він.
Голова господарства "Слобідське", що в Шаргородському районі Вінниччини, Володимир Вакуляк цього року посіяв 150 га буряків. Наступного року площу під них не зменшить. Буряк здає барському цукрозаводу.
Продовольча компанія "Поділля" обробляє 45 тис. га землі у Крижопільському, Ямпільському та Томашпільському районах. 60% засівають буряками. Мають свій цукрозавод.
— Ми самі забезпечуємо себе буряками. Не купуємо ні в кого. Нам краще посіяти і самим переробити їх на цукор, — говорить гендиректор "Поділля" Олександр Войтенко.
Буряки вигідно сіяти лише на великих площах.
— Малі площі й дешеві технології не дають прибутку, — каже він.
Коментарі