Ексклюзиви
Четвер, 04 вересня 2008 18:46

Кредити на навчання видають тільки в гривнях

Цьогоріч більшість вищих навчальних закладів області підвищили плату за навчання. Деякі на половину. Вузи посилаються на інфляцію.

— Цього року вступила в педагогічний університет на факультет журналістики, — розповідає 19-річна Тетяна Поліщук із Вінниці. — На державну форму не потрапила по конкурсу. Піду на платну.  Семестр коштує 5500 гривень. Це багато.

Дівчина вирішила оформити кредит на перший рік навчання.

— Я хтіла взяти всю суму, але банк мені відмовив, — скаржиться Тетяна. — У деканаті обіцяли, якщо добре вчитимусь, переведуть на державну форму.

Тетяна звернулась у відділення "Приватбанку". Їй сказали, що потрібен поручитель, бо дівчина ніде не працює.

— Поручителем став батько, — пояснює Тетяна.

У банк треба подати договір з університетом, копії паспортів та ідентифікаційних кодів позичальника та поручителя. У Тетяниного батька взяли довідку про доходи за півроку. Гроші надійшли на рахунок університету.

Банки видають позики на освіту під 20–30% річних терміном не більш як на 10 років.

— Банки рідко дають кредити на весь строк навчання, бо це ризиковано, — каже консультант "Приватбанку" Андрій Кравчук. — Частіше кредитують на рік-два. Студент має право оформити кредит тільки, якщо він учиться заочно та працює.

Державні кредити на навчання видає Ощадбанк під 3% річних. Розраховуватися можна протягом 15 років. Віддавати гроші потрібно через рік після закінчення навчання.

— Я раніше не знав, що в нас є державна програма кредитування, — каже студент медуніверситету Вадим Горошкевич. — Почув якось по тєлєку, пішов у деканат, вияснилося, що справді така програма є.

Отримання держкредиту слід погоджувати з навчальним закладом. Хлопець написав заяву на ім"я ректора.

— Із початку минулого року отримав державний кредит, — пояснює. — Але гроші там перечисляють із запізненням, тому можуть виникати проблеми. Наприклад, не отримав допуску до сесії, через те, що гроші на рахунок не надійшли вчасно.

Після навчання Вадим мусить поїхати працювати в село. Така умова отримання державного кредиту на навчання.

— Я порахував, якщо в рік вертатиму по три тисячі, весь борг поверну за п"ять років, — розмірковує студент.

Зараз ви читаєте новину «Кредити на навчання видають тільки в гривнях». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 641
Голосування Яка найбільша проблема Києва?
  • Затори
  • Хаотична забудова
  • Нищення історичних місць
  • Незаконна торгівля, МАФи
  • Громадський транспорт
  • Мало шкіл та дитсадків
  • Сміття
Переглянути
Погода