Усе більше споживачів обирають газогенераторні котли на твердому паливі. Їх робота основана на принципі піролізного горіння.
— В асортименті нашої продукції представлені котли компанії "Дефро", — говорить директор фірми "Дахкомплект" Сергій Сивак, 30 років. — Вони мають переваги, характерні для теплогенераторів на твердому паливі. Це автономність функціонування, екологічна безпека, висока продуктивність і зручна система регулювання. Ця система дозволяє прискорювати або уповільнювати процес горіння.
Газифікацію деревини вже давно застосовують у великих установах, призначених для обслуговування промисловості.
— При потраплянні кисню розігріта деревина розкладається на декілька складових: пар, смолу, вуглець і масла, — продовжує Сергій Петрович. — Потім утворюється оксид вуглецю. А він і є головним компонентом при горінні. Від розкладання смоли та масла утворюється водень і метан. Уся ця суміш має природну теплоутворювальну здатність.
Використання такого обладнання знижує витрати на обігрів у 1,5–2 рази, якщо порівняти з вугіллям, у п"ять–вісім разів — порівняно з соляркою, та у 12–17 разів у порівнянні з електрикою.
— У моїх батьків в селі немає газу. І для електричного котла немає підводки трифазної лінії, — розповідає вінничанин 41-річний Олег Мельник. — То цей котел для нас просто знахідка. Економний, зручний у користуванні. Ще й регулювати температуру можна!
Котел економний, зручний у користуванні
Сучасні котли такого типу обладнані вентилятором і блоком керування. Конструкція котла дозволяє робити і верхню, і нижню засипку продуктів горіння.
— Сталеві котли в нас представлені в широкому асортименті. Переваги такого обладнання полягають у його здатності швидко нагріватися і більш точно підтримувати заданий температурний режим, — зазначає Сергій Сивак. — Порівняно з котлами поверхневого горіння, котли такого типу виробляють гази без токсичних домішок. Для горіння в них використовують сухі поліна, тріски, обрізки та інше сухе паливо. Про правильність підібраного палива можна судити з полум"я — воно має бути білого кольору.
Для відводу димових газів у задній частині котла передбачений спеціальний отвір. Покращені експлуатаційні якості в просторі між котлом і його корпусом забезпечує спеціальний ізоляційний матеріал.
Деякі водонагрівальні котли обладнані мікропроцесорним блоком керування. Він дозволяє рівномірно використовувати приток повітря, забезпечувати постійний контроль за температурою води в котлі та регулювати роботу вентилятора. Сучасні блоки керування розраховані на роботу з температурами до 900°С у постійному режимі, гранична температура 950°С. Щоб не перевищився допустимий рівень, температурний блок включає та виключає автоматичний надув повітря.
м. Вінниця, вул. Чехова, 25.
Тел.: (0432) 69 07 08, (067) 754 54 34.
Коментарі