В аптеках продають новий контрацептивний засіб — пластир для запобігання вагітності.
— Його можна наклеїти на будь-яку частину тіла, крім грудей, — каже вінничанка Леся Лукашова, яка щойно придбала упаковку пластиря. — Я вже рік користуюся. Дуже зручно, я з ним навіть купаюся і не відчуваю його на тілі.
Раніше жінка приймала протизаплідні таблетки. Від них почала поправлятися.
— Пластир надійніший. Таблетки, бувало, забуду випити, — роз"яснює жінка. — Пластир наклеїла під лопаткою на спині.
Перший пластир прикріплюють у перший день менструального циклу. За тиждень його міняють. За місяць використовують три штуки. Наклеюють щоразу на нове місце, щоб не виникало подразнення. Ефективність — 98%.
— Він насичений гормонами, які проникають в організм і подавляють овуляцію яйцеклітини, — розповідає лікар-гінеколог приватної клініки Оксана Джус. — Перед тим як наклеїти пластир, жінка повинна проконсультуватися з лікарем і здати аналізи на гормони — естроген і прогестерон. Такі пластирі категорично не можна застосовувати жінкам із хворим серцем, нирками, печінкою, при маткових кровотечах і фіброміомах.
Набір із шести пластирів "Естрамон" коштує 29,4 грн, три пластирі "Євра" коштують 128,8 грн.
— Якщо в жінки постійні збої із менструаціями, пластиром краще не користуватися, — каже Джус. — Не раджу його для постійного використання, організм може звикнути до гормонів. Час від часу потрібно переходити на інші методи контрацепції. Найкраще користуватися ним після пологів у період годування груддю.
Фармацевти кажуть, що пластирі купують рідко. Переважно їх запитують жінки 30–40 років.
Коментарі