27-річна Наталя Вирва торгує чорницею на привокзальному ринку у Вінниці.
— Ягода привозна, з Білорусі. Там вона крупна і солодка. А в Україні родить менша і дрібніша, — пояснює покупцям.
Чорницю купує оптом на прикордонній станції Словечно в Білорусі по 8 грн/кг. У Вінниці продає по 35. Щодня привозить поїздом п"ять-шість відер. За день продає всю.
— Ми із чоловіком живемо в Житомирі, а торгуємо у Вінниці, бо тут швидше розкуповують. За день уторговуємо до 1600 гривень. Три сотні витрачаємо на пальне. На закупку ягід — 400. Решта — то наш заробіток. Торік за сезон мали чистими 8 тисяч гривень. За них зробили ремонт у кухні й купили нові меблі.
Ірина Калинчук, 45 років, теж торгує білоруською чорницею. Стоїть на вінницькому ринку Урожай. Вона з Бершаді Вінницької області.
— У мене на городі росте полуниця. Я її везу в Гомель. Сідаю на поїзд в Котовську, беру кілька відер. Щоб не зняли на кордоні, відра розставляю між пасажирами. Бо дозволяють ввезти лише 5 кілограмів, — розповідає. — У Гомелі біля станції є базар. За кілька годин спродуюся, щоб устигнути на поїзд додому. Кілограм полуниці в Білорусії іде по 25–30 гривень. Розкуплюють швидко, бо для білорусів полуниця — рідкість. За виторг купую там чорницю та гриби. І везу додому.
Ягода псується через дощі
Вінничани скаржаться на високу ціну на черешні та полуниці.
— Я так ждала, що клубніка буде хоч би по 8 гривень кіло, — каже Олена Мовчун, 44 роки. — Хотіла взяти пару кіл на варення. Але дрібну продавали по 12 гривень. Крупнішу по 16 гривень. Черешня іще дорожча, до 20 гривень кіло. Торік було набагато дешевше.
Продавці нарікають на дощове літо.
— Через них черешня лопає, а полуниця гниє, — говорить Володимир Гончаренко. Він торгує ягодами на Центральному ринку Вінниці. — Дешевих не буде. Вишня — як мінімум по 12 гривень за кіло.
Коментарі