Понеділок, 11 серпня 2008 18:55

Біженка Ольга Кудріна стала студенткою Вінницького політеху

Політична біженка з Росії Ольга Кудріна, 22 роки, вступила до Вінницького політехнічного університету. 4 травня 2005 року вона разом із соратником Євгеном Логовським вивісила на московському готелі "Росія" великий плакат "Путин, уйди сам!" Після чого російський суд приговорив Ольгу до 3,5 років позбавлення волі.

Кудріна на оголошення вироку не з"явилася. Вона порушила підписку про невиїзд і втекла  в Україну.

— Мене зарахували на бюджетне місце за спеціальністю "Безпека інформаційних і комунікаційних систем", — розповідає про вступ до політеху Ольга.

Росіянка навчатиметься на заочному відділенні. 10-місячну доньку Оленку вона виховує сама. Її чоловік і соратник по Націонал-більшовицькій партії 23-річний Кирил Ананьєв живе у Москві. Інколи він навідує дружину і дитину у Вінниці.

Найважчим при вступі для росіянки був іспит із української мови.

— До іспиту я готувалася три місяці, — каже вона. — Творче завдання далося важко. Граматика і література були легшими.

З української мови вона набрала 165, з математики — 199, з фізики — 184 бали з 200 можливих.

— Мене виручили математика і фізика, — веде далі.

Ці предмети Ользі подобалися і в школі, і в Московському державному університеті, в якому жінка провчилася один курс на факультеті "Кібернетика". Її батько працює програмістом у Москві, мати — співробітник науково-дослідного інституту.

Заробляти на життя Ользі допомагає Інтернет. На замовлення вона створює веб-сайти. Повертатися на батьківщину, до батьків, чоловіка і 6-річної сестрички, жінка поки не збирається.

Рішення про статус біженця Ольга чекала майже рік. За цей час вийшла заміж за москвича Кирила Ананьєва і народила доньку.

— Якби я не поїхала з Росії, вибору в мене не було б, — стверджує жінка. — Якщо політична ситуація в Росії не зміниться, я не повернуся, — додає.

Зараз ви читаєте новину «Біженка Ольга Кудріна стала студенткою Вінницького політеху». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода