Ексклюзиви
Пʼятниця, 19 жовтня 2007 07:13

Американці відкрили завод автофільтрів

У вересні на новому заводі фірми "Вікс-Філтрон" у райцентрі Красилів Хмельницької області запустили виробництво автомобільних фільтрів. Підприємство збудували за 10 місяців. Фінансувала проект американська корпорація "Афініа Ґруп".

У цехах працює 70 робітників із мінімальною зарплатою 1,2 тис. грн.

— У нас майже всі робітники з вищою освітою, — каже директор "Вікс-Філтрон" Василь Чекайло, 45 років. — Станочників — хоч греблю гати, а от енергетиків не вистачає. Людей із інженерно-технічними спеціальностями мало. Ми їх самі готуємо. Навіть спеціальний клас облаштували. Робітники їздять навчатися на підприємства фірми до Польщі.

У будівництво й устаткування американці вклали 50 млн грн. Такий же завод працює у польському місті Ґостин.

— Ми довго вибирали місце та регіон в Україні, — продовжує Василь Чекайло. — Думали будувати в Хмельницькому, але там дорожча земля. Ми ж мали вкластися в ті гроші, які давав інвестор.

За одну зміну на підприємстві виготовляють 20 тис. фільтрів. 30% продукції продаватимуть за кордон. Фільтри "Вікс-Філтрон" використовують у машинах "форд", "фольксваґен", "сеат", "фіат", "деу".

Зараз ви читаєте новину «Американці відкрили завод автофільтрів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1875
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути