Минулого четверга о 23.15 в столичному аеропорту Бориспіль зустрічали учасників десятої Української антарктичної експедиції. 14 полярників провели рік на острові Галіндез Аргентинського архіпелагу поблизу Антарктиди. На науковій станції "Академік Вернадський" полярники проводили найрізноманітніші дослідження — метеорологічні, геомагнітні, океанологічні, геологічні, ядерно-фізичні та інші.
— Українські вчені зафіксували абсолютний рекорд швидкості вітру для Антарктиди — 34 кілометри на секунду, — розповідає начальник станції Віктор Ситов, 47 років. — Окрім того, під час зимівлі спостерігали за близьким космосом, досліджували фізику атмосфери.
Під час експедиції замінили найстаріший в Антарктиді діючий науковий прилад. Фотоспектрометр Добсона, на якому на початку 1980-х британські вчені вперше зафіксували "озонову дірку" в атмосфері Землі, безперервно діяв чотири десятки років. Тепер Велика Британія надала новий апарат, за допомогою якого українці вивчатимуть це явище.
29 січня Віктора Ситова і його колег-полярників змінили вчені на чолі з метеорологом Юрієм Глібіним. Дослідження 11-ї Української антарктичної експедиції стануть підґрунтям для розробки програми III Міжнародного Полярного року, який проведуть у 2007–2008 роках.
Коментарі