пʼятниця, 29 січня 2016 05:35

Місце на Байковому кладовищі коштує, як однокімнатна квартира

Автор: Яна РОМАНЮК
 

"Продаю место на Лесном кладбище. 3,5 тысячи долларов", — таке оголошення розмістив в інтернеті киянин Максим Леонідович.

Телефоную двічі, але слухавки не бере. За півгодини передзвонює.

— Это место у могилы деда, — каже чоловік. — Можем спустить 200 долларов. Чтобы никто место не занял, поставьте там временный памятник и приносите цветы.

Торік вартість похоронів у столиці зросла в півтора раза — до 9–10 тис. грн. Частина городян розпродують місця для поховань на кладовищах поряд із могилами померлих родичів. Популярнішою стає кремація тіла. Вона в кілька разів дешевша.

— У столиці померти коштує дорожче, ніж народитися, — говорить киянин 38-річний Михайло Пархоменко. — За народження племінниці торік платив у роддомі 400 доларів. А коли в січні ховали бабусю, за місце на цвинтарі вимагали 2 тисячі доларів.

— Ритуальний агент сказав, що у столиці є одне відкрите кладовище. Але на закритих теж людей підхоронюють. Головне, домовитися, — розповідає Михайло. — Доки шукали місце для поховання, тіло дві доби було в холодильній камері. Заплатили 600 гривень. Батьки зважилися на кремацію, купили місце в колумбарії. За все заплатили 4 тисячі гривень. Ще 8 тисяч пішло на підготовку до прощання і поминальний обід. 1,5 тисячі віддав ритуальному агенту, який усе організував.

— В сентябре прошлого года хоронили тетю, — каже киянка Олена Климчук, 41 рік. — Не успела сообщить о смерти родственникам, как мой телефон стал разрываться от звонков ритуальных бюро. Предлагали бесплатный катафалк и скидки на обед в ресторане. Не знаю, кто слил им информацию о нашей потере — медики "скорой", из морга или милиции. Говорят, им платят за наводку 100 гривен за покойника.

На похорон витратили 9 тис. грн.

— Місце на кладовищі тітка зайняла ще 2008 року, коли ховала свого чоловіка. Навіть пам'ятник подвійний поставила. Наймали працівників кладовища, щоб тимчасово демонтували надгробок і викопали яму.

— За гроші можна домовитися за місце на будь-якому цвинтарі, — говорить 35-річний В'ячеслав, працівник столичного бюро ритуальних послуг. — На Лук'янівському й у Берківцях підхоронюють у могили родичів, які померли понад 20 років тому. Місце на Байковому кладовищі коштує, як однокімнатна квартира. Такі оголошення виставляють на сайтах із продажу нерухомості. За тиждень-два знаходиться покупець.

— Місце на кладовищі не можна купити чи взяти в оренду, за законом. Цвинтар перебуває в комунальній власності, а не приватній. Якщо купуєте могилу для себе, то туди без вашого відома все рівно можуть поховати іншу людину, — пояснює В'ячеслав. — Щороку більше киян звертаються до крематорію. Місце в колумбарії обходиться до 3 тисяч гривень.

— Є багато елітних похоронних бюро, — каже В'ячеслав. — Пропонують віп-місця на кладовищах — недалеко від входу чи на централь­ній алеї. Пишуть сценарії для похорону. Можна вибрати труни з цінних порід дерева по 40–50 тисяч гривень. Розпорядник похоронів у такій конторі ­заробляє 12 тисяч гривень на місяць.

Могилу викопають за 800 гривень

— Серед 29 київських цвинтарів лише один відкритий — "Північний". Там землю під поховання виділяє комунальна ритуальна служба. За 800 гривень викопають могилу, — кажуть у міській ритуальній службі Києва. — Решта кладовищ — закриті. Поховання тут здійснюються лише за дозволом мерії.

Місця для поховань у ­столиці надають безкоштовно.

— Можна просити для поховання дві ділянки поряд. Тоді, наприклад, у разі поховання чоловіка — на іншому місці ховатимуть його дружину, — говорять у службі. — Торгівля місцями на кладовищах є незаконною. Якщо людині виділили ділянку, то це не означає, що вона стала її приватною власністю.

Наталія МІНЯЙЛО

Зараз ви читаєте новину «Місце на Байковому кладовищі коштує, як однокімнатна квартира». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути