вівторок, 27 листопада 2012 00:30

Зевіна виграла два "золота" Євро

У французькому Шартре завершився чемпіонат Європи на короткій воді з плавання. Киянка 18-річна Дарина Зевіна перемогла на двох дистанціях — 100 і 200 м на спині.

Зевіна приїхала в Шартре як триразова чемпіонка Європи на короткій воді. Дарину називали основною олімпійською надією України на Олімпіаді-2012, але в Лондоні вона не змогла проявити свого потенціалу через стан здоров'я.

В міжолімпійський цикл Дарина ввійшла майже безболісно. Вона виграла 100 і 200 м на етапі Кубка світу в катарському місті Доха й на турнірі "Младост" в хорватському Загребі. На кубковому етапі в Дубаї (ОАЕ) стала першою на 200-метрівці, а на "сотні" поступилася лише Рейчел Ґо з Австралії. При цьому показаний на стометрівці 4 листопада в хорватській столиці результат — 57,47 с — був близький до особистого рекорду спортсменки (56,71).

У Шартре Зевіна дуже вміло розподілила сили. В попередніх запливах у неї був четвертий загальний час — 58,32. У півфіналі Дарина пропливла по кращому 2012-го часу — 57,1. У фіналі, зайнявши четверту лідерську доріжку, українка переконливо випередила олімпійську чемпіонку-2008 Лор Маноду з Франції. Від чемпіонських 57,07 француженка, яка здобула "срібло", відстала на 0,63 с. Для такої дистанції дуже багато.

Ще переконливіше Зевіна перемогла на дистанції 200 м на спині. В Досі вона виграла з часом 2.02,99. То четвертий показник у її кар'єрі. Але було очевидно, що для перемоги на континентальній першості такого результату може бути замало. Кваліфікацію українка пройшла третьою — 2.04,42. Хоча час француженки Алексьєн Кастель та чешки Сімони Баумртової, які випередили Зевіну, не вражав. У фіналі Дарина пропливла так, як запланували напередодні. Не роблячи стартового ривка і завершивши перші 25 м четвертою, українка додавала в швидкості по ходу дистанції та на фінішну пряму вийшла лідером. Зевіна виграла з результатом 2.01,97. Дарина стала першою в Україні плавчинею, яка здолала цю дистанцію швидше 2 хв. 2 с. Окрім того, побила встановлений торік рекорд чемпіонатів Європи — 2.02,25. До світового рекорду британки Елізабет Сіммондс — 2.00,83 — понад секунда.