24 серпня в Пекіні фінішували 29-ті літні Олімпійські ігри. Українська збірна здобули 27 медалей — сім золотих, п"ять срібних і 15 бронзових. Вітчизняні атлети посіли 11-те місце в неофіційному командному заліку.
1996 року в Атланті Україна вперше виступала незалежною командою та стала дев"ятою. Виборола 23 нагород — дев"ять золотих, дві срібних і 12 бронзових. У Сіднеї-2000 наші атлети були 13-ми, 23 нагороди — три золотих, десять срібних та стільки ж бронзових. За чотири роки посіли 12-ту позицію. Здобули 23 нагороди — дев"ять золотих, п"ять срібних і дев"ять бронзових.
22 серпня українські атлети завоювали три бронзові медалі. Вони на рахунку 26-річної луганчанки Вікторії Терещук (сучасне п"ятиборство), її земляка В"ячеслава Глазкова, 23 роки (бокс, суперважка вага) і 30-річного донеччанина Дениса Юрченка (стрибки з жердиною).
Глазков міг претендувати на медаль вищого ґатунку, але через травму ліктя віце-чемпіон світу не зміг вийти на півфінальний поєдинок проти китайця Джинь Дживея. Денис Юрченко також не виступив на повну силу. Він стрибнув на 5 м 70 см, але травмував ногу.
У суботу золото завоював 20-річний боксер Василь Ломаченко. У фінальному поєдинку вагової категорії 57 кг уродженець Одещини технічним нокаутом у першому раунді переміг француза Хедафі Джелхіра. До Ломаченка єдину золоту олімпійську нагороду для України в боксі виграв Володимир Кличко 1996-го в Атланті. Тоді йому було стільки років, як нинішньому чемпіонові.
— Я вийшов на ринг спокійним. Не хвилювався. Тому провів бій упевнено, — заявив Ломаченко після поєдинку. — За весь олімпійський турнір не було жодного боксера, зустрічі з яким я побоювався б. Хотів потрапити на росіянина Альберта Селімова, якому програв у фіналі торішнього чемпіонату світу. Зіткнувся з ним уже в першому поєдинку і переміг. А найважчим із точки зору психології був чвертьфінальний поєдинок проти китайського спортсмена.
Окрім золотої нагороди, Ломаченко отримав приз найтехнічнішого боксера Олімпійських ігор. Василь ніс прапор України на церемонії закриття Ігор. У професіонали він переходити поки що не планує. Хоче стати першим спортсменом в історії незалежної України, який виграв би золото чемпіонату світу серед любителів.
23 серпня вітчизняні спортсмени отримали дві нагороди у веслуванні. 22-річний Юрій Чебан із Миколаєва фінішував третім у змаганні каное-одиночок на 500 м. Киянка Інна Осипенко-Радомська, 25 років, завоювала золото в 500-метровій боротьбі байдарочниць-одиночниць. Вона випередила найближчу переслідувачку на 0,004 с.
— Досі не можу повірити у те, що відбулося, — каже Осипенко-Радомська. — Спорт — непередбачувана штука, тому далекоглядних планів я не будувала. Знала, що треба потужно стартувати на такій короткій дистанції. І втримувати темп.
У забігу на 1500 м Україна завоювала дві нагороди. Донеччанка Ірина Ліщинська, 32 роки, була другою, а її землячка 27-річна Наталя Тобіас — третьою.
Останню нагороду здобула Ганна Безсонова, 24 роки. Абсолютна чемпіонка світу-2007 із художньої гімнастики виграла бронзу. Золото — у росіянки Євгенії Канаєвої, друге місце посіла білоруска Інна Жукова.
Коментарі