четвер, 12 серпня 2021 00:34

На Олімпіаді українці виграли 19 медалей

Автор: REUTERS
  Українець Жан Беленюк танцює гопак після перемоги у змаганнях з греко-римської боротьби у ваговій категорії до 87 кілограмів. Токіо, Японія, 5 серпня 2021 року

19 медалей завоювала Україна на літній Олімпіаді в японському Токіо, яка тривала з 23 липня по 8 серпня. У загальнокомандному заліку посіли 44-те місце серед 93 держав, які здобули нагороди. Це найгірший показник за сім Ігор, у яких брали участь. Найвище, дев'яте місце, мали на змаганнях 1996-го. Тоді виграли 23 нагороди.

Єдину золоту медаль здобув борець греко-римського стилю Жан Беленюк, 30 років. Близьким до найвищої нагороди у вазі до 75 кг був боксер 26-річний Олександр Хижняк. У вирішальному бою переміг у перших двох раундах суперника з Бразилії Герберта Соузі, але у фінальному пропустив удар і впав. Швидко встав, але суддя зупинив бій.

Срібних медалей маємо шість, бронзових — 12.

"Неприємне місце в офіційному заліку. Він вибудовується на перевазі золотих медалей. Несправедлива класифікація. Наприклад, перед нами Косово, яке має дві нагороди. Але найвищої проби, — пише у блозі інвестиційний банкір Сергій Фурса. — Якщо рахувати за кількістю медалей, то ми на 16-й позиції. Маємо більше нагород, ніж Польща, Іспанія, Чехія, Туреччина, Аргентина. За попередніми Олімпіадами робили розрахунок, який показав взаємозалежність кількості медалей від двох ключових показників країни — валовий внутрішній продукт держави і ВВП на душу населення. Фактично мова про те, скільки у вас людей і наскільки вони заможні. Ми останні в Європі за ВВП на душу населення. Й у нас зменшується кількість людей. І те, що на цьому тлі ми входимо у 20 найбільших спортивних держав світу — крутий результат".

— Виграли 19 медалей, але провалили види спорту, які колись вважалися "нашими", — каже футбольний тренер Олег Федорчук, 60 років. — Насамперед спортивна і художня гімнастики. Скромно виступили боксери, де мали одного фіналіста.

Поступилися чоловіки. У легкій атлетиці, греблі, тенісі, дзюдо — заправляють жінки. Та й у них не все гладко. Не вгадала з піком форми стрибунка у висоту Ярослава Магучіх, яка до Олімпіади показувала кращі результати.

Наступна Олімпіада 2024-го в Парижі буде кращою.

— Повинні здобути більше однієї золотої медалі, — додає Федорчук. — Чиновники і спортсмени незадоволені результатами, почався аналіз.

Найкраще на Олімпіаді виступила збірна США. Зібрали 103 медалі, 39 — золоті.