За підготовку українських олімпійців до Ігор у Турині відповідає заступник міністра у справах сім"ї, молоді та спорту Володимир Бринзак, 48 років. Ми зустрілися у його робочому кабінеті. Володимир Михайлович щойно повернувся з Кабінету міністрів, де у нього відбулася зустріч з віце-прем"єром з гуманітарних питань В"ячеславом Кириленком. На запитання Бринзак відповідав поспіхом, постійно гортаючи та підписуючи якісь папери. Поспішав до Міністерства оборони.
Чи визначено точну кількість українських спортсменів на іграх зимової Олімпіади?
— Попередньо розраховуємо на 52 олімпійців. Половину з них беремо з прицілом на майбутню Олімпіаду. Вони не туристи, але звільнені від вимог показати високі результати.
Це число учасників Ігор остаточне?
— Ще можуть бути зміни. Скажімо, на додаткову олімпійську ліцензію ще претендують сноубордисти.
Мету для команди визначили?
— Виступити краще, ніж на попередній Олімпіаді. Тобто завоювати хоча б одну медаль.
Чому так скромно?
— Реально оцінюємо свої можливості. Ми не є країною, де зимові види спорту розвиваються швидкими темпами. Чемпіонів світу щороку в нас немає. Аби змінити ситуацію, слід покращити матеріальну базу. Поки що ж у нас не вистачає коштів для придбання набоїв та гвинтівок, іншого інвентаря. Ми не Росія, яка у зимових видах спорту може виставити кілька рівноцінних команд. Там сприятливі і фінансові, і кліматичні умови. У нас же навіть шістьох-сімох спортсменів міжнародного класу відшукати важко.
Квартирні зобов"язання брав на себе Олександр Омельченко
У яких видах наші олімпійці можуть претендувати на нагороди?
— Фігурне катання, біатлон, лижні гонки, санний спорт, фрістайл.
Де нині готуються спортсмени?
— Переважна частина — в Австрії. Можна було б готуватися у Тисовці, але зараз там немає снігу. А інших баз ми поки що не маємо. Тільки плануємо створити — у Чернігові, наприклад.
Преміальні для призерів Олімпійських ігор оголошені: 100 тисяч доларів за "золото", 70 тисяч за "срібло", 50 — за "бронзу"...
— Такі ж стимули мали наші олімпійці на останній літній Олімпіаді у Афінах.
Тоді переможцям обіцяли квартири у столиці, але обіцянки так ними і залишилися. Ситуація не повториться?
— Квартирні зобов"язання брав на себе персонально київський міський голова Олександр Омельченко. Деякі спортсмени їх отримали, але не всі. Про причину запитайте у нього. На сьогодні є відповідне доручення прем"єр-міністра, але я не знаю, чи буде воно виконане.
Особисті тренери спортсменів їдуть на Ігри?
— Я не бачу в цьому потреби. На чемпіонатах світу без них якось обходимося. Є тренери збірних, вони й поїдуть.
Наскількі складні олімпійські арени?
— Дуже. Особливо для саночників. Конфігурація траси настільки своєрідна, що під час одного з тренувань на ній зазнав травми тренер збірної Німеччини. Не легше буде біатлоністам та лижникам.
На попередніх Іграх Україна залишилася без нагород
Україна вчетверте виступатиме на зимових Олімпійських іграх окремою командою. На дебютних у норвезькому Ліллехаммері наші здобули дві нагороди: "золото" виграла фігуристка Оксана Баюл, "бронзу" — лижниця Валентина Цербе. За чотири роки у японському Нагано на п"єдестал зійшла біатлоністка Олена Петрова. На попередніх Іграх, які приймав Солт-Лейк-Сіті (США), Україна залишилася без нагород.
Явного лідера в олімпійській збірній із зимових видів спорту немає. Тому поки невідомо, хто нестиме прапор України на церемонії відкриття Ігор.
Коментарі