Німець Ріко Ґросс, 44 роки, став головним тренером жіночої збірної України з біатлону. Ґросс — чотириразовий олімпійський чемпіон.
Обговорюємо це з 58-річним Володимиром Бринзаком, президентом Федерації біатлону.
Торік жіноча збірна України виграла олімпійську естафету, цього сезону Валентина Семеренко здобула "золото" і "бронзу" чемпіонату світу. Успіхи очевидні. Чому вирішили змінити тренера?
— Дівчата багато років працювали під керівництвом попередніх тренерів. Я бачив, що існує небезпека творчого застою, однотонного режиму підготовки. Вирішив поекспериментувати. Думаю, з таким тренером їм буде цікавіше. Нові вимоги і нова методика.
Як сприйняли новину спортсменки?
— Ми обговорили це на чемпіонаті світу (тривав з 5 по 15 березня. — "ГПУ"). Дівчата спокійно поставилися до призначення Ґросса. Страху, як у росіянок після роботи з німцем Піхлером, немає. Готові працювати і прогресувати.
Мовного бар'єру не буде?
— Ні. З Ріко приходить тренер-німець, який жив у Східній Німеччині та добре володіє російською мовою.
Попередній тренерський штаб не має образ?
— Важко сказати. Може, і має. Всі ми живі люди. Однак не виганяємо людей на вулицю. Працюватимуть із другою збірною в неосновних турнірах.
Молоді українки Юлія Журавок, Анастасія Меркушина та Ірина Варвинець гарно стріляють, але повільно бігають. У Яни Бондар нікудишня стрільба, але висока швидкість. Ґросса покликали, щоб поєднати найкращі якості?
— Безумовно. Тренерська робота Ріко, я вже не кажу про видатну спортивну кар'єру, заслуговує на повагу. Німецька тренерська школа — одна з найкращих у світі. Ми хочемо дати дівчатам мотивацію. Зарплата Ґросса? Вона буде вищою, ніж у білоруса Королькевича, який працював з нашими спортсменками. Але не набагато (Королькевич отримував $5 тис. на місяць. — "ГПУ").
Плануєте змінити наставників чоловічої збірної?
— Ні. У хлопців є прогрес, є крок уперед. Надія Бєлова працює професійно. Можливо, поміняємо масажистів, лікарів.
Коментарі