Футбольна збірна України може виграти турнір у кваліфікаційній групі на Кубок світу-2014. У п'ятницю підопічні 64-річного Михайла Фоменка перемогли на виїзді Чорногорію — 4:0. Здобуті у Подгориці 3 очки фактично гарантують друге місце в групі. Але воно виводить нас тільки до раунду плей-оф. Його Україна ніколи не долала. Грандам поступалася, із порівняно слабкими командами показувала невміння долати щільну оборону.
Тому треба обігрувати вдома Англію та Польщу і перемагати в групі.
— На виїзді збірна України виступає краще, ніж удома, — каже футбольний тренер Олег Федорчук, 52 роки. — Коли відступати нікуди, тоді команда зосереджується і грає свої найкращі матчі.
У Чорногорії першими могли забити господарі. За рахунку 0:0 Вучинич не реалізував вихід один на один, влучив у штангу. Якби забив — матч склався б інакше?
— Ні. Тоді наші потребували б деякого часу, щоб заспокоїтися. За швидкістю, за мисленням на полі українці перегравали опонента. Це стало можливим завдяки контрольному матчу з Камеруном за п'ять днів до чорногорського поєдинку. В доцільності спарингу багато хто сумнівався, але він дав нашим хлопцям потрібний ігровий тонус.
Михайло Фоменко на посаді головного тренера збірної виграв три офіційні матчі із трьох. Яка його головна заслуга?
— Тренерський штаб знайшов спільну мову з футболістами і згуртував колектив.
Але матч у Чорногорії виявив і слабкі місця. Невпевнено зіграв Ракицький. "Привіз" кілька небезпечних штрафних на користь суперника. У окремих моментах нервував голкіпер П'ятов. Провалив поєдинок Зозуля. І не тільки через червону картку — він і до вилучення випадав із гри. Це грубий футболіст. Дев'ять жовтих і одна червона картка в чемпіонаті України — свідчення того.
А кого з українців можна відзначити?
— Ярмоленка. Для нього це була найкраща гра за весь час виступу в збірній. Він був лідер, брав участь у всіх атакувальних комбінаціях, бився в кожному епізоді. Сам не забив, але вдало виклав м'яч Коноплянці, розумно витримавши паузу.
Також надійно зіграли опорники — Ротань і Едмар.
Україна виступала без Кучера, Хачеріді, Девича, Шевчука, Степаненка. Перемога в Чорногорії означає, що Фоменко має майже два рівноцінні склади?
— Чорногорія — не той суперник, щоб говорити про це. Балканська команда була незгуртована і функціонально не готова.
Як оціните Тимощука в центрі оборони і Гусєва на лівому фланзі?
— Помилялися обидва. Особливо коли дали змогу вийти Вучиничу один на один. Там програла й опорна зона, й оборона. Але потім опанували себе і більш-менш упоралися.
Вилучення Зозулі було справедливе?
— Цілком. У правилах чітко написано, що будь-яку спробу завдати травми карають вилученням. Навіть якщо гравець і не торкнувся суперника.
Не скажу, що арбітр був високого рівня, але судив об'єктивно.
Коли стало зрозуміло, що Чорногорія здалася?
— Після другої червоної картки. Як склади зрівнялися, у чорногорців ще були моменти зі "стандартів". Але після вилучення Павичевича команда зупинилася і догравала матч. Українці, відчувши це, втоптали суперника в землю.
Які наші шанси на вихід із групи?
— До поїздки в Чорногорію вони були 30-40 відсотків. Зараз — 60-70. На нашу користь як турнірна ситуація, так і календар. Головне — правильно з цього скористатися.
200 матчів провела у своїй історії збірна України з футболу. Перший відбувся 29 квітня 1992 року. Статистика: 80 перемог, 55 нічиїх, 65 поразок.
Футбол. Кубок світу-2014. Кваліфікаційний турнір. Зона Європи. Група 8
Чорногорія — Україна — 0:4 (0:0)
7 червня. Подгориця. Стадіон "Под Горицею". 17 000 глядачів, розрахований на 17 000. 24 градуси.
Суддя: Мануель Грефе (Німеччина)
Чорногорія: М. Божович — Павичевич, Баша, Кецоевич, Волков — Зверотич, Пекович, Касалиця (Бечирай, 75), В. Божович (Делибашич, 63) — Йоветич (Дам'янович, 43), Вучинич-к. Тренер: Бранко Брнович
Україна: П'ятов — Федецький, Тимощук-к, Ракицький, Гусєв — Ротань (Безус, 90+1), Гармаш (Кравченко, 69), Едмар — Коноплянка, Ярмоленко (Ковпак, 90+2) — Зозуля. Тренер: Михайло Фоменко
Голи: Гармаш (52), Коноплянка (77), Федецький (85), Безус (90+2)
Попередження: Волков (6), Ротань (18), Павичевич (39), Федецький (45+2), Дам'янович (52)
Вилучення: Зозуля (45+1, неспортивна поведінка), Волков (65, друге попередження), Павичевич (79, друге попередження)
Молдова — Польща — 1:1
Наступні матчі
6 вересня, п'ятниця. Україна — Сан-Марино (Львів), Англія — Молдова, Польща — Чорногорія
10 вересня, вівторок. Україна — Англія (Київ), Сан-Марино — Польща
11 жовтня, п'ятниця. Україна — Польща (Харків), Молдова — Сан-Марино, Англія — Чорногорія
15 жовтня, вівторок. Сан-Марино — Україна, Англія — Польща, Чорногорія — Молдова
Товариський матч
14 серпня, середа. Україна — Ізраїль (Київ)
Коментарі
1