понеділок, 15 лютого 2010 18:03

Андрій Дериземля став п"ятим у спринті

Автор: фото: REUTERS/Pawel Kopczynski
  Андрій Дериземля припустився двох промахів у стрільбі лежачи

У перші два дні Олімпіади українські спортсмени залишилися без нагород. Найкращим результатом стало п"яте місце 32-річного Андрія Дериземлі в біатлонному спринті на 10 км.

Гонка проходила за складних погодних умов. Лише шестеро спортсменів змогли доїхати до першого вогневого рубежу і відстрілятися за нормальної погоди. Потім зірвався вітер. Через нього по два промахи допустили Кристоф Зуманн з Австрії й Дериземля, який був першим на позначці 2,4 км. Згодом пішов сильний сніг із дощем. Не змогли впоратися зі стрільбою фаворити гонки — Оле-Ейнар Бйорндален із Норвегії, французи Мартін і Сімон Фуркади, німець Міхаель Ґрайс, австрієць Домінік Ландентінгер.

Коли опади й вітер трохи вщухли, виникла інша проблема. Сніжний настил став липким місивом. Ті, хто пішли на дистанцію пізніше, не мали шансів випередити перших стартових номерів. Тому, без жодного промаху, переміг француз Венсан Жей — він стартував шостим. Друге місце посів норвежець Еміл-Еґле Свендсен (10-й стартовий номер). Третє — хорват Яков Фак. Він пішов на дистанцію четвертим. Андрій Дериземля — 9-й стартовий номер — стріляв стоячи влучно і посів п"яте місце. 40 с програв чемпіону наш біатлоніст. 16 лютого у гонці переслідування Дериземля матиме непогані шанси на медаль.

На дистанції 7,5 км у жінок цілком могли поборотися за місце на п"єдесталі сестри 24-річні Валентина і Віта Семеренки.

Обидві продемонстрували високу швидкість і без промахів провели стрільбу лежачи. У "стійці" Віта промахнулася тричі, а Валентина — двічі. Спеціалісти переконані, що ці невдачі — наслідок психологічного навантаження. Адже не секрет, що на біатлоністок в Україні найбільше тиснули — чиновники чекають від них медалей. При цьому було очевидно, що сестри, розуміючи значимість цих вимог, можуть перегоріти.

32-річна Оксана Хвостенко у спринті бездоганно стріляла. У цьому вона завжди була сильною. Але у Вістлері Оксана непогано бігла, чим здивувала багатьох. Чистим ходом Хвостенко виграла в лідера загального заліку Кубка світу Гелени Йонссон зі Швеції та росіянки Світлани Слєпцової й посіла 11-те місце. 43 с програшу чемпіонці дають українці сподівання на гонку переслідування. Тренери збірної переконані, що Хвостенко могла бути вище й у спринті, якби стартувала раніше 60-го номера. Річ у тім, що штучний сніг у Вістлері за теплої погоди швидко перетворюється на "кашу".

Гонку переслідування Дериземля розпочне через 40 секунд після лідера

Досить несподівано жіночий спринт виграла уродженка Тюмені Анастасія Кузьміна. Вона виступає за Словаччину. Після другої стрільби лідирувала Марі Дорен із Франції. Другою з невеликим відставанням, як для її швидкості, була німкеня Маґдалена Нойнер. Вона зосередилася на результаті Дорен і на фініші, таке враження, не сумнівалася у своїй перемозі. Але в підсумку програла півтори секунди Кузьміній.

Результати Олімпіади. 13–14 лютого