Іспанська "Барселона" втретє за останні п'ять років виграла Лігу чемпіонів. У вирішальному поєдинку турніру підопічні Хосепа Ґвардіоли обіграли англійський "Манчестер Юнайтед" — 3:1. Поєдинок відбувся на лондонському стадіоні "Вемблі". Там-таки 20 травня 1992 року "Барса" здобула перший подібний трофей у історії.
Розбираємо поєдинок "Барселона" — "МЮ"
Тактика
"Барселона" зіграла за звичною схемою
1-4-3-3, яка перетворювалася на 1-4-3-1-2, коли Ліонель Мессі за ситуацією відходив назад. Сюрпризом став невихід у стартовому складі капітана команди Карлеса Пуйоля — проблеми зі здоров'ям змушують його по закінченні сезону лягти на операцію. Позицію лівого захисника зайняв Ерік Абідаль, якому кілька місяців тому видалили пухлину з печінки. У центрі захисту — Піке та Маскерано.
"МЮ" обрав класичну схему 1-4-4-2. Номінально ліворуч у півзахисті грав кореєць Пак, але фізична готовність дозволяла йому з'являтися практично на всіх ділянках поля. Вейн Руні діяв під висунутим уперед форвардом — мексиканцем Хав'єром "Чічаріто" Ернандесом. Наставник "МЮ" Алекс Ферґюсон не включив до заявки на матч болгарського форварда Дімітара Бербатова, віддавши перевагу Майклові Оуену. Пояснив це тим, що той завжди може вийти і забити. Але на полі володар "Золотого м'яча-2001" так і не з'явився.
Можливо, відмова від Бербатова була помилкою. Габаритний форвард міг би нав'язати повітряну боротьбу невправному в цьому плані Маскерано. Аргентинець уже на перших хвилинах програв позицію Вейну Руні, й "Барселону" врятував тільки вчасний вихід із воріт Віктора Вальдеса.
Дебют
Він краще вдався "Манчестеру Юнайтед". Англійський клуб уміло пресингував і залишив "Барселону" без м'яча. При цьому підопічні Ферґюсона виявляли активність біля чужих воріт. Вигадки "МЮ" бракувало, але манкуніанці ніколи не відзначалися вишуканим стилем гри. Гіршим було те, що в чемпіона Англії не працювали фланги, а Ернандес постійно потрапляв в офсайд.
Герой
Черговий чудовий матч провів найкращий футболіст світу Ліонель Мессі, але гру "Барселони" вів диспетчер Хаві. Практично кожна його передача загострювала ситуацію поблизу воріт суперника. Хаві й асистував Педро, коли той відкрив рахунок.
"Барселона" загалом показала надзвичайно високу рухливість без м'яча, між лініями. З часом стало зрозуміло, що центральні півзахисники "МЮ" — Каррік та Ґіґґз — не можуть стримати опонентів. Мессі та Іньєста дедалі частіше обігрували суперника один в один. За таких умов англійцям було важко страхувати одне одного. Центральні захисники "МЮ" Відич та Фердінанд робили все що могли, але провали в середній лінії та в зоні лівого оборонця, де діяв Патріс Евра, дозволяли "Барселоні" отримувати простір та варіанти для розвитку атак. Гол Вейна Руні не був продиктований ходом гри, до того ж арбітри проґавили мікроскопічний офсайд у Ґіґгза, який віддавав результативну передачу.
Другий тайм
Після перерви позначилося домінування іспанців. Мессі забив після помилки ван дер Сара, для якого це був останній матч у кар'єрі. Програючи, "МЮ" не зміг створити тиск на ворота суперника — зусиль самого лише Руні було замало. "Барселона" впіймала кураж і могла забити більше, ніж тричі.
Капітан
Пов'язку капітана в "Барселоні" надівали троє футболістів. На поле чемпіонів Іспанії вивів Хаві, за 5 хв. до свистка вийшов Пуйоль і на церемонії нагородження віддав позначку Еріку Абідалю. Француз, який подолав наслідки тяжкої хвороби, перший підійняв Кубок переможця Ліги чемпіонів.
Найтитулованіші клуби Кубка/Ліги чемпіонів
"Реал" (Мадрид, Іспанія) — 9
"Мілан" (Італія) — 7
"Ліверпуль" (Англія) — 5
"Барселона" (Іспанія) — 4
"Баварія" (Мюнхен, Німеччина) — 4
"Аякс" (Амстердам, Нідерланди) — 4
Футбол. Ліга чемпіонів. Фінал
"Барселона" (Іспанія) — "Манчестер Юнайтед" (Англія) — 3:1 (1:1).
28 травня. Лондон. 87 тис. 695 глядачів (розрахований на 90 тис). +15°С.
Суддя: В. Кошшої (Угорщина).
"Барселона": Вальдес, Дані Алвеш (Пуйоль, 88), Піке, Маскерано, Абідаль, Бускетс, Хаві-к, Іньєста, Мессі, Педро (Афеллай, 90+2), Вілья (Кейта, 86).
Тренер: Хосеп Ґвардіола.
"Манчестер Юнайтед": ван дер Сар, Фабіо (Нані, 69), Відич-к, Фердінанд, Евра, Каррік (Скоулз, 76), Ґіґґз, Валенсія, Пак Чжи Сун, Руні, Ернандес.
Тренер: Алекс Ферґюсон (Шотландія).
Голи: Педро (27), Руні (34), Мессі (54), Вілья (69).
Попередження: Даніель Алвес (60), Каррік (61), Валенсія (79), Вальдес (85).
Коментарі