неділя, 28 лютого 2010 10:47

Жіночий лижний марафон підкорився Юстині Ковальчик

Польська лижниця Юстина Ковальчик стала олімпійською чемпіонкою Ванкувера-2010, вигравши гонку із загального старту на 30 км у Вістлері. Представниця Норвегії Маріт Бьйорген завоювала срібну медаль, відставши від Ковальчик усього на 0,3 секунди. Бронзовою призеркою стала фінська лижниця Айно Кайса Саарінен.

Лідер національної команди України з лижних гонок Валентина Шевченко, яка минулого року отримала бронзову нагороду на чемпіонаті світу в 30-кілометровому марафоні з масовим стартом, не змогла подолати цю дистанцію на олімпійській трасі у Вістлері. Причина цього - травма міжреберних м"язів, яку українка отримала за кілька днів до початку змагань Олімпіади.

"Валя сказала, що десь кілометрі на 19-му біль став просто нестерпним, їй довелося зійти. Прикро, що їй не вдалося відновитися після травми, адже вона сильна, досвідчена спортсменка, і шанси на медаль у неї були", - розповів головний тренер нашої збірної з лижних перегонів В"ячеслав Яржинский.

Виступ інших українських лижниць у гонці їхній головний наставник оцінив позитивно. 22-ю фінішувала Тетяна Завалій, з відставанням у 3:58.6 секунди від переможниці. Ще дві українки - Катерина Григоренко та Лада Нестеренкостали 27-ю і 44-ю відповідно.