У Вінниці 30 червня пройшов другий благодійний марафон у рамках Ліги забігів "RUN 4 VICTORY". Зібрані кошти направили на допомогу ЗСУ.
Марафон провели спортивна спільнота "Характер" та Всеукраїнське фізкультурно-спортивне товариство "Колос". Організували його спільно з Благодійним фондом "МХП-Громаді" за підтримки Вінницької ОВА, міської ради та партнера I-VIN.
Забіг відбувся у Вишенському парку, у ньому взяли участь понад 800 людей із Вінниччини та інших регіонів України. Завдяки донатам учасників, а також компанії МХП, разом вдалося зібрати на 30 FPV- дронів, орієнтовною вартістю 500 тис. грн, для 59-ї окремої мотопіхотної бригади ім. Якова Гандзюка
Кореспондентка Gazeta.ua побувала на благодійному забігу у Вінниці. Поспілкувалася з учасниками.
УНІКАЛЬНИЙ ЗАБІГ
Уранці, 30 червня, у Вишенському парку завершують останні приготування перед забігом. Встановили велику сцену, намети для реєстрації та проведення розважальних заходів. За годину до перших стартів починають збиратися учасники марафону.
- Головна мета сьогоднішнього заходу - це єднання у бажанні допомагати іншим, - говорить директор Благодійного фонду "МХП-громаді" Олександр Пахолюк. - Цей забіг організований для того, щоб підтримати наших захисників і сили оборони України. Також проводимо лотерею, щоб усі охочі змогли долучитися до заходу, який нас обʼєднує й веде до перемоги.
Під час забігу в Вінниці організатори збирають кошти на потреби 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка.
- Це бригада, яка комплектувалася на Вінниччині. Ми постійно допомагаємо, тому знаємо, що їм потрібно, - продовжує Олександр Пахолюк. - Від ЗСУ зараз є багато запитів, тому ми всі намагаємося задовольнити. Уже другий рік триває велика війна, тому всі починають втомлюватися. Але ми не маємо на це права. Маємо робити все, щоб хлопці відчували нашу підтримку.
Олександр Пахолюк також доєднався до забігу. Обрав дистанцію у 5 км, стільки ж пробіг на попередньому марафоні у Тернополі.
По всій дистанції марафону організатори встановили спеціальні розпилювачі води, щоб учасники могли охолодитися під час забігу. Перед сценою вже зібралися сотні людей. Стають в чергу, щоб отримати наклейки з персональними номерами, готуються до розминки.
- Сьогоднішній захід - унікальний, бо приділяємо найбільшу увагу тим хлопцям, які сьогодні на передовій, - каже Сергій Татусяк, голова ВТО ВФСТ "Колос". - Обʼєднавши зусилля, зможемо надихати їх подібними заходами на перемогу. Благодійний фонд "МХП-громаді" підтримує військових і людей, які постраждали внаслідок війни. Також фонд приділяє багато уваги розвитку територіальних громад. Тому ми разом. Маємо багато спільних проєктів і намагаємося залучити якомога більше людей до допомоги. Це й оздоровлення дітей, і спортивні заходи.
Участь у марафоні беруть вихованці спортивних шкіл товариства "Колос". На забіг зареєструвалися близько 80 осіб.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не жаліти себе і тренуватися щодня: як почати бігати
- Було мало часу, але змогли залучити багато учасників. Також сьогодні бігтимуть і професійні спортсмени, - розповідає Сергій Татусяк. - Це вся еліта нашої школи - майстри спорту міжнародного класу, кандидати у майстри спорту. Я бігтиму два кілометри разом із сином.
ЕСТАФЕТА
Лунає державний гімн. Люди кладуть руку на серце, в унісон співають. Учасники забігів починають готуватися до стартів. Зі сцени чоловік у спортивній формі показує вправи для розминки. Люди повторюють за ним і мимоволі пританцьовують під музику. За кілька хвилин розпочнеться забіг на найдовшу дистанцію - 21 км.
До старту прямує Сергій Доброгорський, заступник головного виконавчого директора з агробізнесу МХП. Більшість працівників називають його амбасадором бігу в компанії й кажуть, що він надихає їх займатися спортом. У Тернополі Сергій Доброгорський подолав 21 км. У Вінниці хоче повторити дистанцію.
- Я щиро здивований, що попри перенесення забігу на годину раніше через спеку, зібралося стільки людей, - не приховує радості Доброгорський. - Щойно мені сказали, що половина учасників - це працівники нашої компанії. Інша половина - мешканці міста й регіону. Це означає, що спорт і підтримка ЗСУ набирають популярності. Забіги МХП стають більш масовими. Важливо, щоб слова відповідали діям. Тому показую своїм прикладом, що треба бігати.
Також Сергій планує подолати півмарафони й у наступних двох забігах. Тренується системно й закликає українців також долучатися до спорту.
- Спорт у житті - це те, що загартовує, дисциплінує і дає можливість досягати бажаних результатів, - наголошує Сергій Доброгорський. - Такі події фізично можуть стомлювати, але морально ти надихаєшся й заряджаєшся. Тому й нема потреби у тривалому відновленні після забігів, бо ти в процесі черпаєш цю енергію.
Старт дистанції розташований у затінку. Звивисті доріжки парку прикрасили прапорами й встановили паркан, біля якого вже почали збиратися вболівальники. Учасники одягли на забіг яскравий одяг - топи, легінси, лосини й шорти. Найбільше людей у салатових неонових футболках із логотипом МХП.
- Три! Два! Один! - вигукує в мікрофон ведучий і перші спортсмени перетинають лінію старту.
У повітрі піднімається гарячий пил. Глядачі аплодують і нахиляються через паркан, викрикуючи слова підтримки знайомим учасникам забігу.
- Це популяризація бігу, можливість гарно провести час, допомогти ЗСУ й отримати позитивні емоції, - говорить Володимир Прокопчук, директор Вінницького Хабу МХП. - Люди, які біжать, відчувають свою причетність до важливої справи, завдяки тому, що донатять на ЗСУ. Такий забіг – це ще один приклад того, що МХП та Вінницький Хаб МХП соціально-відповідальна компанія. Ми не лише турбуємось про продовольчу безпеку країни, а й дбаємо про добробут людей в громадах, де ведемо свою діяльність, піклуємось про здоровий спосіб життя, а з 24 лютого 2022 – нашим пріоритетом стала допомога захисникам та захисницям.
У рамках проєкту "RUN 4 VICTORY" відбудеться чотири забіги. Марафони заплановані ще у двох містах - Черкасах і Ладижині Вінницької області.
- Перший був у Тернополі, а ми у Вінниці перейняли естафету, - пояснює Прокопчук. - Було багато переживань, чи відреагують люди. Але коли розпочалася реєстрація, побачили велику кількість охочих взяти участь у забігу. Це підтверджує актуальність таких заходів і те, що українців не налякати ні повітряними тривогами, ні чимось іншим.
Про потреби бійців у компанії знають із перших вуст. 168 співробітників наразі мобілізовані. Пʼятеро бійців загинули, семеро - зникли безвісти.
- Спілкуємося з військовими з перших днів війни. Окрім допомоги на рівні компанії, наші працівники щомісяця донатять у благодійний фонд з власного заробітку, - говорить Володимир Прокопчук. - За місяць, виключно за рахунок добровільних внесків, вдається назбирати близько мільйона гривень. Ці кошти ми спрямовуємо на підтримку захисників. Купуємо все необхідне: від дронів, РЕБів до шин для автомобілів.
ВИКЛИКИ Й ЕМОЦІЙНИЙ ФІНІШ
Один за одним починаються старти на менші дистанції. Найбільше учасників біжать 2 км. На фініші оваціями зустрічають перших спортсменів, нагороджують медалями.
Медалі особливі - із назвою міста, що приймає забіг, і зображенням його визначної памʼятки. Учасники всіх чотирьох забігів отримають у подарунок спеціальне кріплення для нагород.
- Мій чоловік бере участь у кожному забігу. Ми його підтримуємо, - розповідає Людмила Залевська. Не випускає з рук камеру на телефоні, чекаючи свого чоловіка, що ось-ось має фінішувати. - Сьогодні він біжить пʼять кілометрів. Тренується щодня протягом десяти років - виходить на пробіжки з собакою о пʼятій ранку. Він у свої 59 років, завдяки спорту, може дати фору будь-кому. Регулярні тренування додають енергії й покращують працеспроможність.
Після пробіжки учасники марафону відпочивають під деревами. Сідають на траву, діляться враженнями. У спеку триматися на дистації важче, зізнаються, але допомагають розпилювачі води.
- Брала участь у забігу в Тернополі. Тоді подолала два кілометри. Сьогодні спробувала збільшити дистанцію - і вижила, - каже Уляна Баранова, керівниця групи соціального розвитку Західного хабу БФ "МХП-Громаді". Сидить із колегами в затінку. - Трішки важко через спеку, але відчуття на фініші ні з чим не порівняти.
Уляна Баранова переконує, що варто створювати собі виклики. Тільки тоді можливий розвиток.
- І ти розумієш, що немає нічого неможливого, - наголошує вона. - Цього разу навіть збільшували кількість місць на дистанції у два кілометри. Бажаючих було більше, бо отримали позитивний фідбек після попереднього забігу.
У білому наметі учасники швидко розбирають воду й смаколики, щоб поновити сили після важкої дистанції. Втоми на обличчях непомітно, ба, навпаки - усі енергійні й задоволені, попри спеку.
- Я приїхала з Ладижина. Бігла два кілометри, а в Черкасах уже планую пʼять подолати, - говорить працівниця МХП Марина Колісник. - Раніше брала участь у "Забігу під каштанами". Із нашого департаменту багато людей приїхали на марафон, тож це ще одна можливість поспілкуватися з колегами в неробочій атмосфері. А головне - задонатити для ЗСУ.
Трохи більше, ніж за годину до фінішу добігає 22-річний Роман Скурідін. Робить фінальний ривок і стає переможцем півмарафону. Роман представляє у Вінниці "Спортивний клуб поліції Києва". Багато років займається легкою атлетикою і не вперше бере участь у забігах.
Роман Скурідін вирішив приїхати на змагання, щоб підтримати благодійний марафон. Бігом займається з 2020 року.
- Дистанція доволі цікава й мені сподобалася, - каже радісно переможець. - Сьогодні здобув перемогу, завдяки нашим захисникам, які зараз на фронті. Під час бігу я можу розслабитися, відпочити від роботи й побути зі своїми думками. Це надихає працювати над собою.
ДРОНИ НА ФРОНТ
Участь у забігу в Вінниці взяли 800 учасників різного віку, серед них - близько 200 дітей. Ще 100 людей долучилися до марафону онлайн.
Перед нагородженням переможців на сцені урочисто передають 30 FPV-дронів вартістю близько 500 тис. грн військовим із 59-ї окремої мотопіхотної бригади ім. Якова Гандзюка. Гостям благодійного забігу пропонують залишити на них свої послання для окупантів або побажання українським захисникам на фронті.
- Дрони у сучасній війні - це необхідність на фронті, - розповідає заступник начальника штабу 59-ї окремої мотопіхотної бригади Олексій Вельгус. - МХП - наш меценат із 2014 року. Що б не попросили, завжди йдуть назустріч.
Бійці 59-ї бригади брали участь у звільненні Херсону. Зараз дають відсіч окупантам на Донеччині. Туди ж відправлять нові дрони.
- Це супер! У звʼязку з ковідом і війною забіги відмінили. А для любителів спорту - це дуже важко. Коли дізнався про благодійні забіги, одразу вирішив взяти участь. Я давній фанат бігу, уже вдруге беру участь у заходах МХП, - розповідає 62-річний Петро Гончарук. Подолав дистанцію у 5 км. - Це можливість задонатити на військо. Взагалі люблю біг, тренуюся два-три рази на тиждень. Це й пробіжки на різні дистанції, і загальні спортивні навантаження. Торік на "Файнозабігу" здолав 21 кілометр і зайняв третє місце у своїй категорії.
Ведучий оголошує переможців різних дистанцій. Учасники швидко йдуть на сцену й займають місця на пʼєдесталі. Їм вручають грошові сертифікати й подарунки від партнерів заходу.
Потім на розминку виходять наймолодші учасники марафону. Бігтимуть дистанції у 200, 400 або 800 м. Попри спеку, діти налаштовані рішуче. Більшість із них прийшли на забіг, бо хочуть допомогти військовим. Батьки всіляко їх підбадьорюють і займають місця для вболівальників.
12-річний Михайло Рибак обрав дистанцію у 800 м. Приїхав із мамою Ольгою із села Великий Митник, що в Хмільницькому районі на Вінниччині.
- Я вже переходжу у восьмий клас, вчуся добре. Не тренуюся, але граю у футбол часто з друзями, - зізнається Михайло. - Мені важливо взяти участь, бо це наші захисники, вони боронять нас.
На сцені починають розіграш. Лотерею проводять серед учасників забігу. Олександр Пахолюк перемішує папірці з номерами й дістає навмання один за одним. Щасливці отримують призи - пледи, термосумки, павербанки й книжки.
Для дітей організували майстер-клас з виготовлення слаймів та шоу мильних бульбашок. На заході працюють аніматори, гостям дарують бузкові повітряні кульки.
Після марафону свято у Вишенському парку продовжується. Люди займають місця на траві, під тентом. Смакують стравами і морозивом, що можна отримати за донат. Наступні забіги організатори планують провести у Черкасах і Ладижині Вінницької області. Більшість учасників вінницького марафону хотіли б долучитися до них як спортсмени чи вболівальники.
Головна мета Ліги забігів "RUN 4 VICTORY" - об'єднати зусилля бізнесу та громад у підтримці ЗСУ. Вартість участі в марафоні - добровільний донат.
Усього під час чотирьох забігів планують зібрати близько 1,5 млн грн. Їх передадуть на потреби місцевих військових частин та ТрО тих міст, де пройдуть марафони.
Коментарі