Нейрохірург Йонатан Деген - завідувач центром порушення рухових функцій і хвороби Паркінсона в Герцлійскому медичному центрі Ізраїлю вважає, що Віталій Кличко повинен негайно піти з великого спорту, оскільки може мати потребу в кваліфікованому медобстеженні.
Про це він сказав в інтерв'ю інтернет-виданню from-ua.com.
За словами нейрохірурга, "як лікар я прошу Віталія зупинитися, і подумати, що йому пора завершити професійну кар'єру, йому необхідний тривалий відпочинок, реабілітація і кращі лікарі Ізраїлю вважатимуть за честь прийняти його в наших першокласних клініках".
Доктор стверджує, що "Практично 100% боксерів - навіть серед аматорів, які займаються регулярно і беруть участь у спарингах, в результаті постійних ударів в голову відчувають важкі наслідки і потребують постійного кваліфікованого медичного догляду. Якщо боксер нехтує своїм здоров'ям, результати будуть непередбачувані - подивіться на приклад Мохаммеда Алі (захворів хворобою Паркінсона)".
"Віталій - великий чемпіон, але йому треба поберегти себе. Я дивлюся всі його бої. І звичайно, я уважно спостерігав за його боєм з Адамеком 10 вересня. Перемога була повною, але мене насторожили в поведінці Віталія деякі небезпечні симптоми, і я хотів би його застерегти, - вважає Йонатан Деген. - Мені здається, що 40 років - це той прекрасний вік, коли Віталію вже небезпечно продовжувати заняття боксом. Він повинен негайно припинити бокс. Усіх суперників не переможеш. Віталій вже став людиною-легендою, і йому пора серйозно зайнятися своїм здоров'ям".
Лікар також висловився проти занять боксом: "Скажу просто - не побажаю ні друзям, ні близьким, щоб вони віддавали своїх дітей на бокс. Боксом можна займатися заради задоволення. Будь-який нейрохірург і будь-яка книга зі спортивної медицини вам скаже одне: процеси руйнування нервових клітин головного мозку відбуваються навіть у тих спортсменів-боксерів, які займаються цим видом спорту як аматори. Кожне попадання в голову - це мікростус мозку. Навіть легкий і швидкий удар рукавичкою викликає струс - удар головного мозку об стінку черепа".
При цьому він констатує, що "у відповідь на удар в головному мозку не може утворитися порожній простір, тому що він є нестискуваним і не може зміститися, тому відбувається зіткнення з внутрішньою стінкою черепа", а у 95% боксерів спостерігається "досить широкий спектр неврологічних порушень".
"Боксери, особливо ті, що продовжують професійну кар'єру, характеризуються нестійким або пригніченим настроєм, дратівливістю, розгальмуванням, спалахами агресії, епізодами сплутаності свідомості або психотичних розладів, епілептичними припадками. У подальшому приєднуються зниження пам'яті, брадіфренія, зміни особистості, апатико-абулічні прояви", - підкреслив лікар.
Коментарі
5