пʼятниця, 22 березня 2019 11:09

Україна знищила Польщу на "Народовому"

Роберту Левандовські відзначитися не дав Андрій Пятов

22 березня 2013 року збірна України грала у Варшаві відбірковий матч до Кубка світу 2014 року. Турнірне становище нашої збірної було жалюгідне: три матчі, два залікових бали. І якщо нічия з Англією на виїзді вважалася успіхом, то 0:0 із Молдовою і 0:1 вдома із Чорногорією цілком можна було назвати катастрофою.

Після першої гри збірну залишив Олег Блохін, який очолив київське "Динамо". Тому взимку зібралася федерація футболу. Вирішили призначити головним тренером Михайла Фоменка. Матч у Варшаві був його дебютом на офіційному рівні.

Польща пішла на нас стіною

Поляки мали трохи кращу ситуацію – перемогу і дві нічиї з Чорногорією й Англією. Уболівальники й фахівці навіть думки не припускали про програш:

"Україну зламаємо ближче до кінця гри", – казав Томаш Франковскі та прогнозував рахунок – 2:0.

Насправді – 2:0 було вже на 6-й хвилині гри. Однак попереду була Україна. Перший м'яч на рахунку Андрія Ярмоленка. Він отримав пас на куту карного майданчика, переклав його на ліву ногу й пробив точно в кут воріт Боруца. Голкіпер стрибнув, але до м'яча не дістався.

В наступній атаці Зозуля грудьми скинув м'яч під удар Гусєву, а Олег влучно і сильно пробив у нижній кут – 2:0.

Поляки кинулися відігруватися й Лукаш Піщек після флангового прострілу скоротив відставання у рахунку – 1:2.

Польща пішла на нас стіною: атака змінювала атаку, ми не встигали відбиватися. Однак на 43-й хвилині Україні вдалася контратака. Гусєв накинув на Ярмоленка, той плечем підробив м'яч під удар Зозулі, а Роман у падінні забив третій цвях – 1:3 на користь України.

У другому таймі поляки знітилися. Наші мали можливість забити вчетверте, але пожаліли господарів.

У тому відборі збірна України посіла друге місце після Англії, а в стикових матчах поступилася Франції – 2:0 і 0:3.

Зараз ви читаєте новину «Україна знищила Польщу на "Народовому"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua