неділя, 05 вересня 2021 11:09

Україна виграла перше і єдине золото Олімпіади

Жан Беленюк танцює гопак після перемоги. Фото: Reuters

5 вересня минає місяць відтоді, як український борець, депутат Верховної Ради Жан Беленюк завоював першу золоту медаль Оімпіади в Токіо для України. У фіналі олімпійського турніру з греко-римської боротьби у ваговій категорії до 87 кг він переміг угорця Віктора Лорінца – 5:1

Перший бал дали угорцю, але потім Беленюк виграв п'ять балів поспіль.

"Я пройшов довгий і тяжкий шлях, почав займатись в 9 років. Зараз мені 30 років, і нарешті це сталося - я взяв олімпійське золото", - сказав Беленюк після перемоги.

Він станцював гопака і заявив, що надалі сконцентрується на політичній роботі.

"Золото" Олімпіади - єдина нагорода, якої бракувало Беленюку. Він - дворазовий чемпіон світу, тричі вигравав європейську першість. На Олімпіаді в Ріо в 2016 році він виграв срібну медаль.

В 1/8 фіналу Беленюк переміг представника Сербії Зурабі Датунашвілі, потім - алжирця Башира Сід Азара, а в півфіналі - хорвата Івана Гуклека.

Зараз ви читаєте новину «Україна виграла перше і єдине золото Олімпіади». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua