Форвард англійського "Челсі" та збірної України Андрій Шевченко, 30 років, напередодні визначення господаря фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року, розповів про шанси України та Польщі в цьому тендері.
- Я упевнений у перемозі українсько-польської заявки, сказав Шевченко. Ми цього заслужили. Згадаєте трошки історію, подивіться на імена футболістів, що виросли в Україні, і ви самі отримаєте відповідь на питання, чи є Україна футбольною країною. Я був не першим гравцем з нашої країни, якого визнавали кращими футболістом Європи. А в пострадянський час дуже багато українських футболістів виступали за збірну Росії, у якій були лідерами.
Шевченко визнає, що поки в Україні немає необхідної інфраструктури, але це не проблема, як і політична криза, яку переживає країна.
- Зараз поки в України немає футбольної інфраструктури на рівні країн Західної Європи, Наприклад, тих же прекрасних стадіонів.. Але до 2012 року все це можна створити. Рух у цю сторону вже є в наявності. Ви бачили Будинок футболу, побудований у Києві? Не кожна країна має подібне.
Останній раз Східна Європа приймала змагання подібного масштабу в далекому 80-му році минулого століття - московську Олімпіаду. Потім була суцільна Західна Європа. Але зараз і УЄФА, і багато інших великих спортивних організацій з надіями дивляться на Східну Європу - тут найбільш бурхливий економічний розвиток. Для транснаціональних спонсорів, звичайно, дуже цікаво освоювати нові для себе регіони. А якщо в Україні пройде чемпіонат - будуть побудовані і нові стадіони, і аеропорти, і готелі, підніметься туристична привабливість. Це ще один плюс нам.
Говорять, що Україна утратила всі шанси на перемогу через політичну кризу - мовляв, як УЄФА може дати країні чемпіонат, якщо незрозуміло, хто в цій країні буде при владі. Знаєте, я не вірю в це. Представники всіх політичних сил в Україні направили лист в УЄФА, у якому завірили, що виникла ситуація буде вирішена тільки демократичним шляхом.
Серед конкурентів у боротьбі за Євро-2012 Шевченко виділяє Італію.
- Чи повезло нам з конкурентами? Не можна так говорити. Я вважаю, що усі знаходяться зараз у рівних умовах. У плані інфраструктури Італія, звичайно, попереду України і Польщі, але події в футбольному житті країні в останній рік були дуже непростими: спочатку корупційний скандал, потім вандалізм на стадіонах. Думаю, УЄФА це врахує. Що стосується заявки Угорщини і Хорватії, то у них немає шансів через негативне відношення населення до проведення Євро-2012 - про це свідчать опитування. А це, як відомо, одна з основних складового успіху в голосуванні. Але я упевнений, що керівники українсько-польської заявки не шукають у проблемах конкурентів користі і вигоди для себе.
Головним конкурентом я усе-таки вважаю Італію - незважаючи ні на що. Якби не було України, уболівав би за італійців, це моя друга батьківщина. Шанс Італії в тім, що їм не вперше займатися організацією і проведенням таких форумів. В Італії проходили чемпіонат світу з футболу, Зимові та Літні Олімпійські ігри. Саме за рахунок цього Італія створювала ту інфраструктуру, якою зараз і славиться. Правда, саме футбольна інфраструктура в Італії дещо застаріла - ті ж англійські стадіони на порядок приємніше,- резюмував Андрій Шевченко.
Сам футболіст у вівторок, 17 квітня, збирається приїхати до вельського Кардиффа, що підтримати українсько-польську заявку. Разом з ним у презентації приймуть участь президенти України Віктор Ющенко та Польщі Лех Качинський, перший президент України Леонід Кравчук, віце-спікер Верховної Ради України Микола Томенко, головний тренер збірної України з футболу Олег Блохін, президент НОК України Сергій Бубка, почесний чемпіон світу з боксу Віталій Кличко, кращий бомбардир чемпіонату світу 1974 року Гжегож Лято, легенда світової легкої атлетики Ірена Шевинська.
За інформацією www.sports.ru
Коментарі