Пʼятниця, 09 березня 2018 13:24

Шевченко прочитав вірш Шевченка - до дня народження Кобзаря

В інтернеті опублікували відео, на якому український футболіст Андрій Шевченко читає вірш поета Тараса Шевченка "Якби ви знали, паничі".

Поет і художник Тарас Шевченко народився 9 березня 1814 р. у с. Моринці, Київської губернії, сучасний Звенигородському р-н Черкаської обл.

Його батьки були кріпаками Павла Енгельгардта. У 24-річному віці знайомі митці викупили Шевченка з кріпацтва.

За участь у Кирило-Мефодіївському товаристві, яке виступало проти монархії Тараса Шевченка заарештували і відправили на заслання в Орську фортецю, де він повинен служити солдатом. Цар Микола I своїм указом заборонив Шевченко писати і малювати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Кобзар постійно нагадував, що росіянам не можна довіряти": 6 ознак української нації, сформованих Тарасом Шевченком

У 1857 році Шевченко повернувся із заслання. Жив у Москві і Петербурзі.

Автор: wikiart.org
  204 роки тому народився Тарас Шевченко
204 роки тому народився Тарас Шевченко

Помер Тарас Шевченко 10 березня 1861 року. Похований він був спочатку в Петербурзі, але в тому ж році його перепоховали на Чернечій горі біля Канева.

Всього Шевченко написав 237 віршів та поем, з них 235 українською та 2 російською мовами.

До дня народження українського поета Тараса Шевченка київський метрополітен пропонує усім охочим безкоштовно проїхатися столичною підземкою. Для цього на вході до метро потрібно буде прочитати улюбленого вірша Тараса Григоровича. Про це повідомили на офіційному сайті київського метрополітену.

Зараз ви читаєте новину «Шевченко прочитав вірш Шевченка - до дня народження Кобзаря». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода