Четвер, 14 червня 2012 14:02

Польські міста-господарі Євро-2012 залізли у борги

Польські міста-господарі Євро-2012 залізли у борги
Польща потерпає від боргів. Фото: en.poland.gov.pl

Польські міста-господарі Євро-2012 з'явились у списку 135 міст з великими боргам, пише видання Ekonomaia24.

У Познані борг на 2011 рік становить 72% доходів, у Гданську більш ніж 64%, у Вроцлаві майже 63%. Борги зростають досить швидко. Нові стадіони, дороги та фонтани спричинять високі податки.

Проблеми виникли не лише через проведення Чемпіонату Європи з футболу. Це стосується і десятків інших міст, котрі посяглися на амбітні плани розвитку, спираючись на фінансування з Євросоюзу. Цей рік не дасть мешканцям перепочити. При спокійно зростаючих доходах обмежать видатки на школи, транспорт, культуру, спорт, садочки тощо. Міста-боржники будуть платити банкам ще більше, обмежуючи свої плани розвитку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польські хулігани відірвалися на російських: поліція затримала 184 вболівальника

Найбільший борг за 2011 рік був у гміни Пшемків воєводства Сілезії – майже 130% річних доходів. Голова міста зменшив всій оклад, зняв дотації на будинок культури та бібліотеки, вирішив зменшити дотації до цін на воду та каналізацію, що означає підвищення плати для жителів міста.

Місцеве самоврядування стверджує, що вони стають боржниками з метою використання дотацій з Євросоюзу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під час Євро-2012 Меркель в Україні таки ніхто не побачить

"Уряд дає нам постійно нові завдання, але не фінансує", – додає Едвард Трояновський, генеральний секретар Профспілок сільських гмін Республіки Польща.

У 2011 році 135 гмін перевищило 60% заборгованості по відношенню до доходів. У цьому році заборгованість буде ще більшою, оскільки гміни будуть більше інвестувати з метою використання дотацій Євросоюзу. Після періоду інвестиційного буму на гміни чекає нове зменшене державне фінансування зі сторони ЄС.

Зараз ви читаєте новину «Польські міста-господарі Євро-2012 залізли у борги». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода