понеділок, 23 січня 2017 12:54

"Може, хтось сміється над рівнем клубу, але десь треба починати" - Воронін

"Може, хтось сміється над рівнем клубу, але десь треба починати" - Воронін

Колишній форвард збірної України Андрій Воронін минулого тижня очолив "Бюдеріх" з німецької регіональної ліги.

"Я трохи шокований тим, яку увагу викликала ця новина. Телефон не замовкає: телефонували з усіх куточків Німеччини, з Москви, Пітера, тепер ось з України. Таке враження, що я зробив щось надприродне - наприклад, повернувся у футбол і підписав новий контракт щонайменше з "Ліверпулем".

Наприкінці минулого року до мене підійшли керівники "Бюдеріха" і сказали: так і так, пішов тренер першої команди Дірк Хаусвальд, чи є бажання його замінити? Якщо чесно, я не знав, що відповісти, тому що абсолютно не був готовий до розмови.

Кілька разів ми зустрілися, але я дійсно не був упевнений в тому, наскільки мені все це потрібно. Закінчити курси і отримати тренерський диплом - це одне. Реально працювати з клубом - зовсім інше.

Може, хтось сміється над її рівнем, але десь і з кимось треба починати. Одні роблять це з юніорами, інші - в дублях, треті - в любителях, хтось відразу стає головним наставником великих командах. У кожного свій шлях, але яким би він не вийшов, все це досвід.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Воронін розпочав тренерську кар'єру

В "Бюдеріха" є в наявності стадіон, одне ідеальне трав'яне поле, два стандартних штучних газони і майданчик. Тобто п'ять якісних полів на будь-який час року. Тут тренуються діти, юнаки, дорослі і навіть місцевий клуб з хокею на траві.

Якщо ми говоримо про зарплати, то їх як таких тут немає. Два-три найдосвідченіших гравця отримують невеликі ставки - може, 200-400 євро. Для інших існують преміальні за перемогу, проте це чисто символічні гроші, які перекривають бензин хлопцям, які приїжджають на ігри або тренування.

Коли мені запропонували стати тренером "Бюдеріха", я запитав: а скільки людей у команді? Сказали: приблизно 25. Я пояснив: зрозумійте, я був професіоналом, у мене така підготовка, що людина повинна бути на тренуванні. Для тренера це важливо, тому що він розписує план заняття, планує вправи, припустимо хоче провести двосторонню гру в режимі "вісім на вісім". А тут на тренування приїжджає всього десять гравців, з яких два-три ще й спізнюються.

Фінансовий аспект для мене не важливий. Коли ми проводили переговори, звучали якісь смішні суми - скажімо так, на бензин і на морозиво. Але справа, безумовно, не в грошах. На бензин і морозиво я вже заробив. Зараз я нічим не займаюся. Стадіон "Бюдеріха" знаходиться в п'яти хвилинах їзди від мого будинку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Екс-форвард збірної України хоче попрацювати з Шевченком

Спочатку керівники "Бюдеріха" хотіли домовитися зі мною про контракт терміном на рік. На що я відповів: навіщо поспішати? Давайте просто спробуємо попрацювати до літа.

Роботодавці сказали, що конкретних цілей немає. На сьогоднішній день команда посідає сьоме місце у своїй лізі, але відрив від другої позиції становить три очки, а від першої - всього шість. Друге місце автоматично дає право на участь у перехідних матчах.

Завдання піднятися в класі не стоїть, це вимагає від клубу переходу на інший рівень бюджету і селекційної роботи. Але, як запевнили мене керівники, якщо до цього буде йти, сядемо і поговоримо про подальші перспективи", - сказав Воронін.

Українець виступав в Німеччині за менхенгладбахську "Боруссію", "Майнц", "Кельн", "Байєр", "Герту" і "Фортуну".

У жовтні 2016 року Воронін пройшов тренерські курси ФФУ і отримав диплом тренера.

Зараз ви читаєте новину «"Може, хтось сміється над рівнем клубу, але десь треба починати" - Воронін». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 4166
Голосування Чи підтримуєте те, що українські спортсмени зі зброєю захищають нашу країну від вторгнення РФ?
  • Так. Це - громадянський обов'язок, а частина з них ще й представляє клуби ЗСУ
  • Не зовсім. Вони мають прославляти Україну на спортивних аренах і закликати світ підтримувати нашу країну
  • Усі методи хороші. Головне - не бути псевдопатріотами, як Тимощук
Переглянути