Спортсмени, як відомо, особи дуже "забобоні". Для них всілякі ритуали - така ж частина професії, як і повсякденні тренування. Найголовніше для таких людей зі світу спорту - ніколи і нікому не розповідати про секрети своїх "вірувань". Не дивлячись на це, напередодні страшної п"ятниці 13-го зірки українського спорту відкрили свої секрети.
Ребров влаштовує дежавю
Першість в рядах "окультистів" тримають, звичайно ж, футболісти. На щастя, трупи тварин за воротами суперників, як це роблять в Африці, наші не закопують, але магічних фантазій у них і без того хоч відбавляй. Деякі виходять на футбольне поле неодмінно з лівої або правої ноги (причому пояснити, чому саме з цією - ніхто до ладу не може), інші таким же інтуїтивним способом визначаються, яку бутсу першою зашнуровувати. Одні не голяться напередодні важливого поєдинку, інші - після вдало проведеного матчу.
Колишній київський динамівець Сергій Ребров, який нині виступає за казанський "Рубін", пішов ще далі: після переможної гри до наступного поєдинку він і зовсім повторює вдалий режим дня - прокидається в той же час, старається їсти такі ж страви, спілкуватися з тими ж людьми - таке собі штучне дежавю влаштовує!
Лобановський заборонив число 13
У "Динамо", де значну частину своєї кар"єри провів Ребров, в містично-таємничому дусі обладнана навіть клубна база - на кожному поверсі приміщення тільки 12 кімнат. Говорять, що кімнати під номером 13 тут не дозволив будувати Валерій Лобановський, який, як відомо, був дуже забобоною людиною.
Про прикмети, в які вірив Валерій Васильович, можна цілу книгу видавати. Так, Лобановський завжди виходив з клубного автобуса останнім, по дорозі з роздягальні до поля прагнув не наступати ногою на тріщини на асфальті і лінії розмітки на полі, а команда, на думку тренера, успішною могла бути лише тоді, коли в її складі виступав хоч би один рудий футболіст.
Окрема пісня про "жінок на кораблі", які, якщо вірити народним прикметам - до біди. В усякому разі в цьому був упевнений Лобановський, тому, говорять, навіть його власній дружині не дозволялося відвідувати клубну базу. До речі, подібні упередження є і у нинішнього наставника донецького "Шахтаря" Мірчі Луческу. Як відомо, в румунському футболі, який в Україні представляє Містер, забобонів взагалі тьма. Всім відомий випадок, коли збірна Румунії відмовилася узяти на борт літака жінку-фотографа. Крім того, автобус цієї збірної ніколи не повертає на трасі, якщо в ньому є гравці, а румунські футболісти частенько кладуть в бутси на успіх гілочку базиліку.
Коментар психолога
Світлана Топалова, спортивний психолог:
- Спортивні забобони мають дуже корисну якість. Вони допомагають людям, що знаходяться напередодні серйозних змагань під колосальним тиском, справитися із стресом. Будь-яке порушення буденного ритму може вибити гравця з колії. А звичний ритуал, який спортсмен здійснює перед стартом, дає підсвідомості сигнал, що все гаразд. Спортсмен як би отримує додаткову опору. Отже, забобони корисні для спортсменів, пише "Комсомольська правда в Україні"
А ось головний тренер київського "Динамо" і екс-наставник футбольної збірної Росії, московських "Локомотива" і "Динамо" Юрій Сьомін - людина релігійна, а тому ні в які прикмети не вірить, пише газета "Труд".
- Найкраще - це в день відповідального матчу або напередодні, сходити в церкву і помолитися, - вважає Юрій Павлович. - Якщо Господь вважає потрібним, то обов"язково допоможе. А якщо ні, то програєш незважаючи ні на які прикмети. Господь дарує перемогу тільки гідним, і, якщо сьогодні ти програв, значить, ще не доріс до успіху.
Коментарі