6 вересня 1913 року з'явився на світ бразилець Леонідас. Саме він винайшов удар бісіклета, що в перекладі означає "велосипед" – удар через себе. Сучасніша назва удару – "ножиці".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найвідомішого футбольного зрадника поранили в Україні
Перший такий удар Леонідас завдав 4 грудня 1932 року в матчі Уругвай – Бразилія. Бразильці програвали - 0:1. Тренер "чарівників м'яча" випустив на поле худорлявого хлопчину. Межею його мрій було врятувати нічию в основний час, щоб потім випробувати долю в додатковий, але футболіст створив справжнє диво.
Леонідас, виконавши це завдання за 10 хвилин до кінця, не заспокоївся і під кінець гри забив другий м'яч, не просто забив, а зробив це красиво і незвично – ударом через себе.
Цей прийом він згодом зробив коронним у своєму і без того надзвичайно багатому технічному арсеналі.
Удар настільки сподобався аргентинським футболістам, що вони всією командою, на чолі з воротарем, раптово побігли вітати щасливого й здивованого Леонідаса
Під час одного з матчів "Фламенґу" проти аргентинської команди "Індепендьєнте" трапився дивний випадок. Леонідас, як то траплялося, забив гол бісіклетою. І тоді сталося неймовірне: удар настільки сподобався аргентинським футболістам, що вони всією командою, на чолі з воротарем, раптово побігли вітати щасливого й здивованого Леонідаса. Не менш здивувалися і суперники-бразилійці, а також вболівальники на трибунах.
1938 року Леонідас мав ставати чемпіоном світу, але завадив тренер бразильської команди. Після надзвичайно напруженої двоматчевої дуелі із Чехословаччиною в чвертьфіналі, він дав перепочити "Чорному діаманту". У півфіналі Італія несподівано здолала Бразилію, а Леонідас змушений був утішитися матчем за третє місце. На тому мундіалі бразилець забив 7 м'ячів.
За свою кар'єру "Чорний діамант", так називали його журналісти, змінив безліч клубів. Він виступав за "Сан-Паулу" і "Ботафого", "Фламенго" і "Насьональ". У збірній Леонідас зіграв 24 матчі і 25 разів вразив ворота суперників. 24 січня 2004-го, на 91-му році життя, легендарний футболіст помер від хвороби Альцгеймера.
Коментарі