Логіки у призначенні Андрія Шевченка головним тренером збірної України мало. Куций тренерський досвід, часткова відповідальність за провал збірної на Євро-2016, кумівство з президентом ФФУ Андрія Павелка, яке тільки підкреслює упередженість вибору. Скепсису було достатньо і до офіційного оголошення. А після нього Шевченко тільки збільшив негатив по відношенню до себе.
Але поширену точку зору щодо невміння Шевченка говорити і формулювати свої думки можна спростувати. Так, він не великий мислитель і не аналізуватиме полотна Рембрандта та Ван Гога. Але те, чого хоче від футболістів, може пояснити легко, просто і доступно.
У п'ятницю Андрій Миколайович провів закриту зустріч з групою журналістів – до речі, таке практикував ще його вчитель Валерій Лобановський. Під час умовно "офіційної" частини не скажу, що тренер розкрився і був більш красномовним, ніж зазвичай. Звичайний Шевченко, який важко добирає слова і намагається мовити якомога менше, аби чого не сталося.
Але коли головний тренер збірної спілкувався у форматі один на один чи з двома трьома особами, стало абсолютно зрозуміло: "бей вперёд - комбинация придёт" - такої настанови не буде. Він знає, як хоче грати. Ідеальний варіант – за Гвардіолою: створення чисельної переваги на окремій ділянці поля і різке переведення м'яча в іншу ігрову зону, водночас з підтримкою необхідного балансу у центрі поля.
Інша річ – наявність гравців відповідного класу для того, щоб грати у "складний" футбол. Її у нас немає. І це не Шевченко каже, бо він своїх не здає, а Мирон Маркевич. Голова комітету національних збірних, який теж був присутній на п'ятничній зустрічі. Прямо заявив: вибір обмежений, крайніх захисників мало, потрібна натуралізація. Головний кандидат – Тайсон, з чиїм агентом завтра зустрічатиметься спортивний директор збірної Євген Красников.
Тему провалу збірної на Євро-2016 Мирон Богданович активно намагався зам'яти. Що було, те було – для чого ворушити минуле. Так вважає Маркевич. Сам Шевченко очікувано сказав, що як помічник Фоменка несе відповідальність за ганебний результат у Франції, але тему розвивати не став. Як і не дав однозначної відповіді: чи будуть у подальшому запрошувати до збірної гравців з чемпіонату Росії.
5 вересня нас очікує поєдинок з Ісландією (коли запитав, чи добре для нас, що "гейзери" так далеко зайшли на Євро, то тренер знову "крутанув" бесіду" у бік того, що своїх проблем вистачає). Список запрошених до національної команди буде максимально розширений. А від товариського матчу у рамках підготовки Шевченко відмовився, бо він зірве тренувальний процес. Не виключений, щоправда, спаринг з умовними "Оболонню" чи "Арсеналом".
Президент Федерації Андрій Павелко стояв поруч з Шевченком. Відбив докір у тому, що призначив кума: мовляв, це хотів зробити ще Анатолій Коньков, попередник Павелка, який особистих зв'язків з Андрієм Миколайовичем не має. Наполягає на тому, що запрошення Шевченка до штабу у лютому було ініціативою попереднього тренера Фоменка. Журналісти парирували за Станіславським: "Не вірю!"
Стосовно відбору на Кубок світу-2018. Ми його починаємо, а там побачимо. Бо потрапимо у кумедне становище, якщо скажемо про те, що не поїдемо у будь-якому випадку, і, не дай Боже, посядемо у відбірковій групі третє місце. Тоді у Росії нашу збірну і так не чекатимуть. Але варіант перенесення фінальної частини до іншої країни можливий, і це всі розуміють.
14-15 вересня визначать місце проведення фінального матчу Ліги чемпіонів-2018. Претендує Київ. Якщо програє, то такого матчу у найближчому майбутньому можемо і не дочекатися. Не виключено, що з 2019-го найсильніша команда Європи може визначатися у Нью-Йорку чи Пекіні. До речі, тоді ж обиратимуть нового президента УЄФА. Кого підтримуватиме Україна – невідомо, але, здається, підсумок виборів на користь іспанця Вільяра зрозумілий.
Сам Павелко нині уже на Олімпіаді в Ріо. Не виключено, що домовиться з Бразилією чи Аргентиною стосовно проведення товариського матчу на території України. Звичайно, за умови, що приїдуть всі найсильніші. Мессі, насамперед. Тоді, переконаний президент Федерації, ми зможемо відбити витрати, пов'язані з організацією прийому суперника такого рангу. Бо він приїжджає тільки за серйозні гроші.
Хоча є у мене сумніви, що навіть на Аргентину з Мессі прийде бодай 50 тисяч на київський "Олімпійський". А інші українські арени просто не мають необхідної місткості, щоб заробити на квитках. Можна підняти ціни на них, але тоді народ точно відреагує відмовою прийти на стадіон.
Коментарі