Кандидат на посаду президента Міжнародної федерації футболу (ФІФА), глава Азіатської конфедерації футболу (AFC) шейх Салман бін Ібрагім аль-Халіфа давав хабара в 2009 році, щоб отримати місце у виконкомі ФІФА, повідомляє Daily Mail.
У розпорядженні видання опинився якийсь "секретний документ", в якому стверджується, що шейх Салман давав хабара, коли боровся з Мохамедом бін Хаммамом за місце у виконкомі ФІФА. Першим про це повідомив австралійський журналіст Лес Маррей, який в той час був членом комітету ФІФА з етики. Він звернувся до профільного комітету, але Жером Вальке, на той момент генеральний секретар ФІФА, назвав поведінку Маррея безвідповідальною.
Пізніше журналіст надав комітету імена обвинувачів, дати і час розмов з ними і різні деталі, але його звернення залишилося без відповіді. За твердженнями Маррея, шейх Салман міг передавати гроші через національні олімпійські комітети в обмін на голоси. Численні футбольні чиновники в Азії готові підтвердити, що вони в курсі про покупку голосів нинішнім главою AFC.
Сам шейх Салман заперечує всі звинувачення на свою адресу. Його представник зазначив, що не знайдено ніяких доказів провини чиновника. Раніше аль-Халіфа спростував звинувачення в причетності до зв'язку з організатором договірних матчів під час роботи президентом Футбольної асоціації Бахрейну (BFA).
ФІФА в 2015 році потрясла низка корупційних скандалів. Наприкінці травня кілька високопоставлених чиновників ФІФА були заарештовані в Цюріху за звинуваченням в корупції. Обвинувачі говорять про широкомасштабну корупцію у ФІФА протягом двох останніх десятиліть навколо заявок на Кубки світу, маркетингових та радіомовних угод.
Вибори глави ФІФА відбудуться 26 лютого в Цюріху. Кандидатами є шейх Салман, генсек УЄФА Джанні Інфантіно, колишній заступник генерального секретаря ФІФА француз Жером Шампань, принц Йорданії Алі бін Аль-Хусейн і південноафриканець Токіо Сексвале.
Коментарі