неділя, 15 липня 2018 20:11

Історія Кубку світу, які команди зазнавали болючих фіаско, а хто вписав ім'я в історію
5

Зовсім скоро стане відоме ім'я переможця 21 Кубка світу в історії. А поки пропонуємо згадати переможців попередніх 20 мундіалів.

1930 рік, Уругвай

Переможцем першого в історії Кубка світу стала країна в якій і відбувався турнір.

Уругвай - Аргентина 4:2.

1934 рік, Італія

Другий трофей в історії також дістався країні-господар.

Італія - Чехословаччина 1:1 (2:1 в доданий час)

1938 рік, Франція

На третьом мундіалі традицію було порушено. Але вдруге поспіль трофей здобули італійці

Італія - Угорщина 4:2

Потім Кубок світу був призупинений на довгих 12 років. Причиною стала Друга Світова війна.

Поновився турнір через 12 років.

1950 рік, Бразилія

Турнір був цікавий тим, що в ньому не було фіанлу. Він не проходив за класичною олімпіською системою на виліт, а складався з групових етапів. В фінальній групі було 4 команди: Уругвай, Бразилія, Швеція та Іспанія. Вирішальним став матч третього туру між представниками Південної Америки.

Уругвай - Бразилія 2:1

1954 рік, Швейцарія

В фіналі цього турніру зустрілись дві європейські збірні. Перемогу здобули німці

ФРН - Угорщина 3:2

1958 рік, Швеція

Свою перешу перемогу в історії здбули бразильці. Але далеко не останню.

1966 рік, Англія
Переможцем турніру впереше за останні 32 роки стала країна господар. Але матч запа'ятався не лише результатом, а й скандалом. Радянський арбітр взяв на себе відповідальність та зарахував дуже суперчливий мя'ч англійців в доданий час. До сьогднішнього дня ніхто не може точно сказати чи перетнув м'яч лінію воріт чи голу все ж таки не було.
  Гол, якого можливо й  не було
Гол, якого можливо й не було
Англія - ФРН (Німеччина) 2:2(додатковий час 4:2)

1978 рік, Аргентина
І вдруге поспіль, виграє країна-господар. І вдруге поспіль в фіналі невдахами стали Нідерланди
Аргентина - Нідерланди 1:1 (3:1 додатковий час)
1982 рік, Іспанія
Третій трофей в своїй історії здобула збірна Італії.
Італія - ФРН 3:1
1986 рік, Мексика
Перемогу в турнірі здобула збірна Аргентини.Але найпам'ятніший момент відбувся в чвертьфіналі. Англія зустрічалась з Аргентиною.
На 51-й хвилині матчу Дієго Марадона відкрив рахунок. Стів Ходж невдало відбив м'яч на свого воротаря Пітера Шилтона, і Марадона, який поступався голкіперу в зрості на 20 см, своєю лівою рукою, випередивши воротаря, забив гол. Арбітр зустрічі тунісець Алі Бен-Насер порушення правил не зафіксував. Після гри Дієго сказав: "Я не торкнувся м'яча, це була рука Бога"
Фінал
Аргентина - ФРН 3:2
1990 рік, Італія

Перемогу здобула ФРН, яка за кілька тижнів після мундіалю стала Німеччиною.
ФРН - Аргентина 1:0
1994 рік, США
Бразилія здобуває свій четвертий Кубок світу. В фіналі вони в серії пенальті переграли Італію.
Бразилія - Італія 0:0 (3:2 по пенальті)
1998 рік, Франція
Перший, до сьогоднішнього дня трофей збірної Франції. В фіналі були розбиті Бразильці

Франція - Бразилія 3:0.
2002 рік, Південна Корея/ Японія
Скандальний Кубок світу, який запам'ятався упередженим суддівством в бік господарів турніру. Завдяки арбітрам, скромна збірна Південної Кореї змогла вийти в півфінал. В 1/8 і 1/4 судді витягли команду далі. Спочатку арбітрами були знищені Італійці. Корейці пройшли далі завдяки голу в додатковий час.(2:1) В чвертьфіналі Корейці змогли пройти Іспанію в серії пенальті. Однак якби суддівство було об'єктивним, іспанці вирішили б усі питання задовго до овер-таймів.
Зупинити їх змогла в півфіналі збірна НІмеччини.
А от у фіналі рекордний 5 Кубок світу здобула Бразилія.
Бразилія - Німеччина 2:0
2006 рік, Німеччина
Для України цей мундіаль запам'ятався успішним виступом та вильотом в 1/4 від майбутніх чемпіонів італійців. А от весь світ запам'ятав цей фінал, через конфлікт Зідан-Матерацці.
Найдраматичніший фінал Кубка Світу відбувся 9 липня 2006 року на "Олімпіаштадіоні", в Берліні.
Основний час матчу закінчився в нічию, в овертаймі нас чекала драматична розв'язка. Спалахує конфлікт між Матерацці і Зіданом - італієць образив його сестру, і нестримний Зінедін вдаряє суперника головою в груди, за що отримує видалення за десять хвилин до кінця матчу.

В серії пенальті Італія стала чемпіоном світу. Зідан згодом шкодував, що піддався на провокацію і так скандально завершив виступ за збірну, але саме через цього моменту фінал став легендарним.

Італія - Фрнація 1:1 (5:3 по пенальті)
2010 рік, ПАР
Вперше в історії турнір пройшов на африканському континенті.
Перемогу в додатковий час здобула нестримна на той час збірна Іспанії. А Нідерланди програли третій фінал в історії.
Іспанія - НІдерланди 0:0 (1:0 в доданий час)
Автор: ТСН
  Автором переможного м'яча став Андреас Іньєста
2014 рік, Бразилія
Збірна Нічмеччини у півфіанлі познущалась над господарями турніру (7:1). А в фіналі в додатковий час перемогли зіркову збірну Аргентини на чолі з Мессі.
Переможний гол на рахунку маріо Гьотце.
Німеччина - Аргентина 0:0 (1:0 в доданий час)
  Німеччина виграла трофей в четвертий раз в історії
2018 рік, Росія
Франція - Хорватія 4:2

Зараз ви читаєте новину «Історія Кубку світу, які команди зазнавали болючих фіаско, а хто вписав ім'я в історію». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua