субота, 04 вересня 2021 21:03

Франція врятувала нічию в матчі з Україною

Минулого року в Парижі Франція знищила нашу збірну з рахунком - 7:1. Фото: Reuters

Добрий вечір!

Сьогодні в Києві збірна України проведе один із вирішальних поєдинків за право поїхати на фінальну частину Кубка світу-2022 в Катарі. Наш суперник – збірна Франції. Саме з цією командою наша збірна зустрічалася найчастіше. Сьогоднішня гра – 12 в історії.

Досі наша команда лише раз перемагала французів. Це було в листопаді 2013 року, коли два м'ячі Ярмоленка й Зозулі принесли нам комфортну перевагу – 2:0, яку ми, однак, розтринькали через 4 дні в Парижі – 0:3.

Були в нашій історії й дві нульові нічиї одної з найсильніших наших команд зразка 1999 року, коли ми двічі зіграли на рівних з тодішніми чемпіонами світу.

Але то вже історія. Сьогодні перед нами сувора реальність – після 4 матчів збірна України має лише 4 залікові бали й навіть не перебуває на другому місці, яке дозволить вести боротьбу за путівку на Кубок світу. Фактично, Україна стоїть перед вибором: або перемогти Францію і повернутися до боротьби, або ж розпрощатися з мріями про участь у другій в своїй історії першості світу.

Можна було би побідкатися на травми й дискваліфікації провідних наших футболістів, якби французи не були в аналогічній ситуації. Словом, поле рівне, а м'яч круглий.

Стали відомі стартові склади команд:

Збірна України: П'ятов, Матвієнко, Забарний, Кривцов, Тимчик, Степаненко, Шапаренко, Миколенко, Ярмоленко, Циганков, Яремчук

Запасні: Бойко, Різник, Соболь, Сирота, Сидорчук, Малиновський, Зубков, Макаренко, Корнієнко, Качараба, Сікан, Караваєв

Збірна Франції: Льоріс, Дінь, Кімпембе, Зума, Дюбуа, Рабйо, Погба, Тчуамені, Коман, Грізманн, Марсьяль.

Запасні: Манданда, Меньян, Варан, Мюкіле, Дьябі, Гендузі, Верету, Бензема, Лангле, Ернандес, Бензема

А глядачі прибувають і прибувають. Невже на щось сподіваються?

Матч починається з виконання національних гімнів.

Гра почалася.

3 хв. Яремчук ледь не пробився на ударну позицію, але в останній момент зняли м'яч з ноги Романа.

6 хв. Ярмоленко продерся правим флангом, але невчасно закінчилося поле. Удар від воріт.

9 хв. Довга й тягуча атака французів завершилася банальним навісом, але наш воротар був уважний.

11 хв. Били французи головою після кутового, але несильно і точно в руки Пятову.

14 хв. Захопили ініціативу гості й вільно перепасовуються в центрі поля. Шансів на наші контратаки поки не видно.

17 хв. Миколенко насварився на арбітра й мав серйозну розмову із ним. Обійшлося без попередження.

19 хв. Яремчук перехопив пас на Миколенка, а пробити не зумів. Віталій накричав ще й на нього.

22 хв. Мало що виходить у нашої команди в атаці. А вже половина тайму минула. Ну, й французи поки не такі страшні.

25 хв. Два поспіль удари суперника заблокували наші захисники. Але тиск посилюється.

27 хв. Грізманн після пасу Марсьяля бив з кута карного майданчика і добре, що не влучив.

30 хв. Не мають цікавих ходів наші в атаці.

34 хв. Коман спробував ударити на виконання, але й близько не влучав. Знову тиснуть французи.

36 хв. Боже мій! Після кутового мали шанс наші! Ярмоленко бив із 12 метрів, Льоріс парирував, а Забарний влупив вище воріт! Це був шанс!

38 хв. Ох! Іще момент. Ярмоленко бив головою після хитрого розіграшу штрафного, але Льоріс стоїть стіною.

41 хв. Циганков полежав на полі, але, здається, минулося.

44 хв. ГОЛ!!!! Шапаренко з-за меж карного майданчика влучає в самісіньку дев'ятку!!! 1:0 !!!

А перед цим Ярмоленко кинувся на пас, м'яч відскочив до Шапаренка й той улупив щосили.

45 хв. І перший тайм закінчено!

А голу передував сейв Пятова, який урятував нас після виходу Марсьяля сам на сам.

Розпочали другий тайм команди.

48 хв. Бензема готується виходити на поле й щось змінювати для Франції.

51 хв. Гол. Рабйо виграв повітря, а Марсьяль заштовхав м'яч у сітку – 1:1

55 хв. Побігли добивати французи українців. Тиснуть просто несамовито.

58 хв. Миколенко намагається заспокоїти французів, полежавши на полі.

60 хв. Тривала атака нашої команди закінчується втратою і фолом Ярмоленка. В контратаку могли вибігти суперники.

63 хв. Грізманн небезпечно бив з лінії карного майданчика, але не влучив. Обопільно гостра пішла.

64 хв. Бензема вийшов замість Марсьяля.

66 хв. Матвієнко красень. Вибив з-під ніг у Грізманна.

70 хв. Кутовий мав бути у нас, але в офсайд заліз Ярмоленко. Шкода.

73 хв. Тимчик прорвався правим флангом, прострілив, але два рикошети завадили добратися до м'яча Яремчуку.

75 хв. Якийсь дурень прорвався на поле й дав футболістам коротку передишку.

78 хв. Хух! Стійка рятує нас. Бензема елегантно скинув Діабі і той щосили ударив у штангу. Пощастило нам!

80 хв. Сікан і Малиновський готуються вийти на поле. Міняють Циганкова і Яремчука.

83 хв. Верету міняє Тчуамені у Франції.

85 хв. Тимчик обрізався в центрі поля й Малиновський змушений був фолити.

87 хв. Рабйо бив з-за меж карного майданчика, але наш голкіпер парирував.

88 хв. Ярмоленко й Кімпембе щось не поділили й арбітр заспокоїв їх гірчичниками.

90 хв. Майже одночасно замінюють Шапаренка на Сидорчука й Малиновський отримує попередження.

6 хвилин докинув арбітр.

90+3 Зубков міняє Ярмоленка на останні 3 хвилини.

90+5 Кімпембе ледь не на голову вистрибнув Сікану. Фол.

Все, матч закінчився. Не дуже перспективна нічия, але могло ж бути й гірше.

У паралельному матчі в групі збірна Фінляндії обіграла Казахстан – 1:0 і залишилася на другому місці. Наступний тур в групі збірна України пропускає. Франція вдома прийматиме Фінляндію, а Боснія і Герцеговина – Казахстан.

Зараз ви читаєте новину «Франція врятувала нічию в матчі з Україною». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua