неділя, 18 березня 2012 10:49

Формула-1. Баттон виграв перше Гран-прі сезону

Перша гонка нового сезону Формули-1 завершилася перемогою чемпіона світу 2009 року Дженсона Баттона. Пілот McLaren вирвався в лідери на старті, після чого контролював хід заїзду. Володар поул-позиції Льюїс Хемілтон починав Гран-прі Австралії, переслідуючи Баттона, проте поява пейс-кара в середині гонки відкинула спортсмена на третю сходинку. Друга позиція дісталася Себастьяну Феттелю, який пробився з шостого місця.

Четвертим фінішував Марк Веббер, а першу п'ятірку замкнув Фернандо Алонсо. Довгий час на шостому місці тримався Пастор Мальдонадо, проте на останньому колі венесуелець розбив свій Williams. В результаті, шоста позиція дісталася Камуі Кобаясі, який представляє Sauber, а на сьомий рядок вибрався Кімі Райкконен на Lotus. Серхіо Перес, який єдиний з усього пелотону подолав Гран-прі Австралії з одним піт-стопом, став восьмим.

Деніел Ріккардо завоював дев'яте місце завдяки ризикованому обгону свого партнера по Toro Rosso Жана-Еріка Верна - австралієць зробив свій маневр на останньому колі. Десятим став Пол ді Реста на Force India. Семиразовий чемпіон світу Міхаель Шумахер, який претендував на подіум, вибув з боротьби на початку гонки через несправність коробки передач.

Росіянин Віталій Петров зійшов з дистанції на 37-му колі дистанції: поломка гідропідсилювача керма змусила пілота з Виборга припаркувати свій Caterham CT-01 на фінішній прямій. Щоб евакуювати пошкоджений болід, на трасу випустили автомобіль безпеки, проте вже через чотири кола через аналогічну проблему з гонки вибув напарник Петрова Хейккі Ковалайнен.

Другий етап чемпіонату світу Формули-1 відбудеться в Малайзії 25 березня, повідомляє "Motor.ru."

Гран-прі Бразилії 25 листопада

Зараз ви читаєте новину «Формула-1. Баттон виграв перше Гран-прі сезону». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua