понеділок, 05 листопада 2018 11:09

"Це зірка, що сходить" – Андрій Шевченко справив враження на скаута "Мілана"

Знаменитий звіт про гру Шевченка

5 листопада 1997-го скаут "Мілана" Італо Гальяб'яті прибув до Барселони. Хотів подивитися гру Ліги чемпіонів "Барселона" – "Динамо" Київ. Зокрема, його цікавив 21-річний форвард киян Андрій Шевченко.

Це був матч четвертого туру групового етапу. Напередодні в Києві динамівці розбили каталонців – 3:0. Господарі прагнули реваншу. У грі чемпіонату Іспанії вони обіграли мадридський "Реал" – 3:2 і недвозначно натякали в пресі, що розіб'ють "Динамо" щонайменше – 4:0. Найбільше лютував португалець Луїш Фігу. Він знявся у фотосесії з шапкою-вушанкою та великим пальцем, опущеним донизу. Мовляв, доб'ємо зухвальців.

Між цими двома голами був іще фантастичний рейд Андрія, коли він обіграв п'ятьох каталонців

Напередодні матчу Валерій Лобановський казав гравцям:

"Ви готові. Тільки повірте, що ви не гірші за них".

Матч розпочався із атак гостей. Вже на 9 хвилині після подачі із правого флангу Шевченко випередив воротаря гостей Байю та головою відкрив рахунок. На 32 хвилині ситуація повторилася – 0:2. Між цими двома голами був іще фантастичний рейд Андрія, коли він обіграв п'ятьох каталонців.

На 43 хвилині Шевченко вривався у штрафний майданчик господарів, але його збили захисники. Пенальті реалізував сам постраждалий – 0:3.

У другому таймі Шевченко та Ребров запресингували захисників і Сергій установив остаточний рахунок – 0:4.

Того ж дня скаут "Мілана" написав звіт про гру Андрія Шевченка для президента клубу Сільвіо Берлусконі.

"Гравець дуже сильний фізично. Швидкий, із гарним дриблінгом. Володіє фантазією, добре б'є з обох ніг, забиває м'ячі. Сильний у грі головою. Грає на всьому фронту атаки, вміє створювати глибину в атаці, має інтенсивність, властиву лише кільком гравцям. З огляду на його молодий вік, я був дуже вражений тим, як легко йому все вдається. Це зірка, що сходить".

Андрій Шевченко перейшов до "Мілана" влітку 1999-го за 25 млн євро. Сума довгий час була рекордною на пострадянському просторі.

Зараз ви читаєте новину «"Це зірка, що сходить" – Андрій Шевченко справив враження на скаута "Мілана"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua