четвер, 03 вересня 2020 11:09

Блохін вивів Україну на Кубок світу

У відборі до Кубка світу пару форвардів склали Шевченко і Воронін. Фото EPA\UPG

3 вересня 2005 року збірна України з футболу під керівництвом Олега Блохіна грала в Тбілісі матч відбору Кубка світу-2006 проти збірної Грузії. До цього поєдинку в нашої збірної були прекрасні показники – 9 зустрічей, 7 перемог і дві нічиї. У разі перемоги Україна вперше в історії вигравала групу відбору й напряму кваліфікувалася на Кубок світу в Німеччину.

Українці з перших хвилин заволоділи ініціативою. Але відкрити рахунок вдалося лише на 43-й. М'яч відскочив до Руслана Ротаня і той сильним обвідним ударом спрямував його в сітку – 1:0.

М'яч відскочив до Руслана Ротаня і той сильним обвідним ударом спрямував його в сітку

2-й тайм пройшов в обопільних атаках. Вирішити долю зустрічі міг той же Ротань. На 81-й хв. Руслан вийшов сам на сам із воротарем, але замість передачі на вільного Шевченка вирішив пробити сам і влучив у штангу. А вже на 89-й хв. наступила розв'язка. Грузія отримала право на штрафний і Георгій Гахокідзе обвідним ударом зрівняв рахунок – 1:1.

Здавалося, питання путівки на Кубок світу відкладається до 7 вересня. Однак у паралельному матчі збірна Туреччини, що вела в рахунку проти Данії – 2:1, пропустила м'яч від Ларсена на 90-й хвилині – 2:2 і втратила навіть теоретичні шанси догнати нашу збірну

Таким чином Україна вперше і востаннє в історії пробилася на Кубок світу, де дійшла до чвертьфіналу.

Зараз ви читаєте новину «Блохін вивів Україну на Кубок світу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua