15 травня 1930 року непереможна збірна Англії з футболу прибула до Австрії, аби зіграти матч із господарями. Матч завершився несподіваною нульовою нічиєю. В Європі це вважали найбільшою сенсацією. Австрійські газети називали творця футбольного дива – голкіпера Руді Хідена. Саме його дії не дозволили родоначальникам футболу перемогти. Так народилася знаменита збірна Австрії 1930-1932-х, більш відома під назвою "вундертім" – диво-команда.
Руді був центрфорвардом у юнацькій команді Граца. Якось основний воротар травмувався і в рамку став Хіден. Відтоді його забрали в дорослу команду воротарем, а в юнацькій він і надалі був центральним нападником.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Сашко, де ти гуляв? - топ-8 найзначущих матчів у кар'єрі Олександра Шовковського
Успіхи у воротах були такими, що юного Хідена покликали до Відня, де він виступав за професійну команду ВАК. Згодом настав дебют і в збірній Австрії. Після матчу з Англією Руді покликали до "Арсенала", але тамтешня федерація не видала йому дозвіл на роботу.
Збірна Австрії продовжувала творити дива. 1931 року розбили збірну Шотландії - 5:0. За кілька днів австрійці відправилися у Німеччину, де "всуху" розбили господарів - 6:0. Німці мріяли бодай про гол і були близькими до нього. В одному з моментів Хофман влучив у штангу. М'яч відскочив до Зобека. Воротар лежав на землі й форвард сильно пробив у дальній кут. Однак Хіден здійснив неймовірне. Він витягнувся в струнку й парирував удар. Наступного дня німецькі газети назвали це сейв цирковим трюком.
Руді вмів і не таке. Він вважався майстром із відбиття 11-метрових. Сім відбитих пенальті в одному сезоні за ВАК і три за збірну. Згодом у французькому "Ресингу" Хіден парирує 16 одинадцятиметрових ударів.
Австрійська "вундертім" продовжувала творити дива. Нічия із Угорщиною в Будапешті - 2:2 й перемога у Відні - 8:2. Скромно побита Італія - 2:1 і розтрощена Швейцарія - 8:1.
І нарешті гра на "Стемфорд Брідж" із Англією. Напередодні господарі познущалися над Іспанією - 7:1. Руді бачив ту гру. Він боявся повторити долю знаменитого Рікардо Замори, який не встигав витягати м'ячі із сітки власних воріт. Тоді Руді не вдалося створити сенсацію. Однак Австрія програла гідно - 3:4.
1933 року Хіден перебрався до Парижа й став основним воротарем "Расинга". 1936-го він став чемпіоном Франції. Згодом прийняв громадянство країни й зіграв одну гру за збірну. З його відходом закотилася зірка знаменитої "вундертім". Руді Хіден започаткував чорну воротарську форму із білим коміром, яка не виходила із моди до 1950-х.
З початком війни захищав Францію зі зброєю в руках. Помер 1973-го у віці 64 років.
Коментарі